DZIEŃ MECZU: Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec

Chrobry zamyka sezon. O godz. 15.00 na Wita Stwosza mecz ostatniej - 34 kolejki Fortuna 1 Ligi z Zagłębiem Sosnowiec.
26-05-2024 12:03
autor: ŁJ
Teoretycznie nie jest to mecz o jakąś wielką stawkę. Oba zespoły są już pewne swojej przyszłości. Zagłębie Sosnowiec nie obroniło się przed spadkiem i w nowym sezonie będzie występować w 2 Lidze. Obronił się za to Chrobry, który w poprzedniej kolejce przypieczętował swoje utrzymanie. O ile jednak sosnowiczanie na przysłowiowe otarcie łez już nie poprawią swojej lokaty, o tyle Chrobry może to zrobić. Pomarańczowo-Czarni zajmują teraz 13. miejsce. Jeśli jednak wygrają i przy tym pomyślnie ułoży się wynik w innym spotkaniu (Odra Opole musiałaby pokonać Znicza Pruszków), przesuną się na 12. pozycję i na niej zakończą te ciężkie rozgrywki.
 
Miejsce miejscem. Najważniejsze jest inne wydarzenie. Mecz z Zagłębiem będzie ostatnim występem Michała Michalca i Mateusza Machaja w Chrobrym. Obaj tym samym zakończą karierę na centralnym poziomie i możemy zdradzić, że obaj zrobią to występując w niedzielnym spotkaniu od pierwszej minuty. Dla kibiców to ostatnia okazja, by tych dwóch wielce zasłużonych dla klubu piłkarzy zobaczyć po raz ostatni i móc godnie pożegnać. Michał zagra w Chrobrym po raz 333-ty, Mateusz po raz 215-ty.
 
Bezpośrednio po spotkaniu na płycie boiska, bliżej trybuny głównej, odbędzie się uroczystość honorująca obu piłkarzy. W związku z tym wszystkich kibiców prosimy, aby po końcowym gwizdku pozostali na trybunach. W ten sposób wspólną owacją będziemy mogli podziękować tej wielkiej dwójce.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM RYWALU:

BILETY:

Bilety na mecz do momentu rozpoczęcia spotkania dostępne są na bilety.chrobry-glogow.pl w cenach przedsprzedażowych: bilety ulgowe 10 zł / bilety normalne 20 zł). Kasa stadionu otwarta zostanie na godzinę przed spotkaniem, a w niej bilety będą w cenach: ulgowe 15 zł / normalne 25 zł. Dzieci do 7 roku życia na stadion wchodzą za darmo.

OBEJRZYJ MECZ NA ŻYWO:

Transmisja z meczu w Polsat Box Go. Możesz też aktywować jednorazowy dostęp do meczu - PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI