DZIEŃ MECZU: Wisła Puławy - Chrobry Głogów

Chrobry rozpoczyna zmagania w Fortuna Pucharze Polski. O godz. 17.00 rozpocznie się wyjazdowy mecz I rundy z Wisłą Puławy.
26-09-2023 12:44
autor: ŁJ
Rywal głogowian zajmuje 9 miejsce w drugoligowej tabeli i jest po remisie z Lechem II Poznań. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Pirosa bardzo dobrze weszła w sezon, w pierwszych pięciu spotkaniach nie ponosząc ani jednej porażki, i dopiero po takiej serii wyniki zaczęły się przeplatać. Najlepszymi strzelcami w Wiśle są obecnie Dawid Retlewski i Przemysław Skałecki, którzy w lidze po trzy razy trafiali do bramki przeciwnika.  
 
Dla Chrobrego to pierwszy pucharowy pojedynek tego sezonu, jednak Wisła musiała jeden szczebel już pokonać. W sierpniu zrobiła to eliminując z gry Hutnika Kraków (2:0) i dzięki temu szykuje się do kolejnej rywalizacji na swoim stadionie.
Na obiekt w Puławach Chrobry wraca po siedmioletniej przerwie. Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się ze sobą w pierwszoligowym sezonie 2016/17. W Puławach zwycięstwo odnieśli głogowianie (4:3), a rewanż należał do Wisły (2:1).  
 
Zwycięzca meczu awansuje do 1/16 finału, której losowanie zaplanowano na najbliższy piątek.
 
Sędzią głównym spotkania w Puławach będzie Patryk Świerczek z Brzeska.