F1L: Chrobry pozostaje w ósemce

Za nami 23 kolejka Fortuna 1 Ligi, po której Chrobry stracił siódme miejsce, ale zrobił tylko jeden krok w tył. Do weekendu pozostanie na ósmej lokacie.
14-03-2023 07:27
autor: ŁJ
Głogowian w tabeli przeskoczyło Podbeskidzie Bielsko-Biała, bo przed meczem w Bielsku oba zespoły rozdzielały tylko dwa punkty. Mogła też Stal Rzeszów, ale przegrała w Łodzi 0:1 po stracie bramki w 90 minucie i pozostaje za Chrobrym z dwupunktową stratą.
 
Nie zwiększyła się różnica punktowa do strefy barażowej, z której swój mecz wygrała tylko Wisła Kraków – zresztą jest ona jedynym ligowcem z kompletem pięciu zwycięstw w tym roku. Spotkanie Termaliki Nieciecza z Puszczą Niepołomice zostało odwołane z powodu złego stanu boiska po opadach, a zamykająca szóstkę Arka Gdynia w poniedziałek przegrała z prowadzonym przez Ireneusza Mamrota Górnikiem Łęczna 0:1 po trafieniu byłego gracza Pomarańczowo-Czarnych Miłosza Kozaka. Tak więc ósmy Chrobry – 34 punkty, szósta Arka – 37 punktów.
 
Porażka Arki nie jest jednak największą niespodzianką tej serii, bo tutaj na pierwszy plan wysuwa się Skra Częstochowa, która po wygraniu z Podbeskidziem, tym razem pokonała Zagłębie Sosnowiec i opuściła ostatnie miejsce tabeli. Zagłębie jest najbliższym przeciwnikiem Chrobrego i w niedzielę zagra w Głogowie po dwóch porażkach z rzędu.
 
 
 

23 kolejka Fortuna 1 Ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 6:0
Joan Roman 24, 58, 65, Marcel Misztal 32, Kamil Biliński 41, Ezequiel Bonifacio 89
 
Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 0:1
Daniel Szczepan 45
 
Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:1
Jakub Wróbel 68 - Ivan Nekic 33 (s)
 
Wisła Kraków - GKS Tychy 2:1
Bartosz Jaroch 53, Luis Fernandez 90 (k) - Krzysztof Wołkowicz 66 (k)
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice odwołany z powodu złego stanu boiska
 
ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 1:0
Vladyslav Okhronchuk 90
 
Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 0:1
Jan Flak 40
 
Resovia Rzeszów - Odra Opole 2:0
Rafał Mikulec 29, Ruben Hoogenhout 90
 
Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:1
Miłosz Kozak 19