Nasz rywal: Motor Lublin

Co w Motorze Lublin przed czwartkowym meczem? Garść informacji o rywalu i czekającym nas pojedynku.
24-04-2024 08:15
autor: ŁJ

Wiosną nie tak wysoko

Zajmujący obecnie siódme miejsce Motor Lublin jest najlepszym zespołem spośród wszystkich beniaminków i to, że walczy o udział w barażach powoduje, że trudno go takim beniaminkiem nazywać. Z drugiej strony często zdarza się tak, że jakiś zespół na fali po awansie ma bardzo udaną rundę jesienną i gorszą wiosenną. Tak jest w przypadku lublinian, którzy w tym roku na dziesięć meczów wygrali trzy, w tym dwa w lutym. Cały czas daje to solidne, bezpieczne miejsce w środku tabeli za tę część sezonu, ale już nie trzecie, które Motor zajmował po całej jesieni. W ostatniej kolejce rywale przegrali w Legnicy 0:2, wcześniej remisując z Arką Gdynia 2:2 i pokonując Wisłę Kraków 3:1.
 
 
 

Trener rywali: Mateusz Stolarski

Po tym, jak Goncalo Feio opuścił Motor i objął funkcję szkoleniowca Legii Warszawa, trenerem zespołu z Lublina, dokładnie od 18 marca, jest 31-letni Mateusz Stolarski, dla którego to debiut w tej roli na poziomie centralnym. Wcześniej pozostawał asystentem w sztabie Feio. Pod jego wodzą Motor rozegrał cztery spotkania, w których zdobył pięć punktów.
 
 
 

Kadra: 10 goli Ceglarza

Liderem strzelców w Motorze jest grający w klubie od 2019 roku Piotr Ceglarz, który do tej pory zdobył 10 goli. W kadrze drużyny jest kilku zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, jak mający sporo ponad 100 występów na najwyższym poziomie Paweł Stolarski z Sebastianem Rudolem. Pawłem Stolarskim, dwukrotnym mistrzem Polski z Legią Warszawa, a ostatnio piłkarzem Pogoni Szczecin, wzmocniono się zimą, podobnie jak również grającymi w przeszłości wyżej Kamilem Krukiem (ost. Zagłębie Lubin) oraz Samuelem Mrazem ze Słowacji (ost. grecki Volos NPS). Wszyscy są z miejscem w podstawowym składzie. Najwięcej rozegranych minut ma wspomniany Ceglarz, a pod względem czasu spędzonego na boisku za nim są Bartosz Wolski, Michał Król i Arkadiusz Najemski. Spośród tych zawodników na pewno nie zagra jeden - ukarany ostatnio ósmą żółtą kartką Sebastian Rudol.
Jako ciekawostkę warto dodać, że w pierwszym meczu Chrobrego z Motorem z 2014 roku wystąpił Rafał Król, dziś również piłkarz lublinian. 35-letni pomocnik w tym sezonie zagrał jak na razie 12-krotnie.  
 
 
 

Tu zagramy

Fot. 1liga.org

Klubowe powiązania

Od sezonu 2022/23 barwy Motoru reprezentuje Marcel Gąsior, który w przeszłości przez okres trzech i pół roku był zawodnikiem Chrobrego. Z prowadzonym wówczas przez trenera Ireneusza Mamrota zespołem zajął 6 miejsce w 1 Lidze. W tym sezonie zagrał w 20 spotkaniach.
Na „swoim” terenie może wystąpić Mateusz Ozimek. Pomocnik Chrobrego w Motorze co prawda nie grał, ale urodził się w Lublinie, na początku kariery będąc w miejscowym Widoku.
 
 
 

Obsada sędziowska

  • Sędzia główny: Tomasz Wajda - Żywiec
  • Sędziowie asystenci: Krzysztof Myrmus, Sławomir Kowalewski
  • Sędzia techniczny: Piotr Szypuła
  • Sędziowie VAR: Łukasz Kuźma, Radosław Siejka
 
 
 

Po raz trzeci

 
To dopiero trzeci mecz Chrobrego z Motorem. Pierwszy odbył się w 2014 roku w ramach rozgrywek Pucharu Polski i głogowianie wygrali 4:0 po dwóch golach Mateusza Hałambca, Łukasza Szczepaniaka i Damiana Sędziaka. Jesienią tego sezonu górą był Motor, o którego jednobramkowym zwycięstwie przesądziło trafienie Mariusza Rybickiego.
 
  • Liczba meczów Chrobry - Motor: 2
  • Zwycięstw Chrobrego: 1
  • Remisów: 0
  • Zwycięstw Motoru: 1
  • Bramki Chrobry - Motor: 4:1