Nasz rywal: Resovia Rzeszów

Sprawdzamy, co słychać w szeregach naszego niedzielnego przeciwnika.
11-11-2023 02:15
autor: ŁJ

Dwa punkty różnicy

W tabeli Resovia ma tylko dwa punkty przewagi, więc to kolejny mecz o przysłowiowe sześć oczek. Rywal Chrobrego w ostatnich tygodniach nie miał łatwo, mając za sobą kolejno derby ze Stalą i mecze z zespołami górnej części: GKS-em Tychy, Wisłą Kraków, Arką Gdynia i Miedzią Legnica. Bilans po takiej serii wynosi 2-0-3. Przed tygodniem Resovia pokonała „Miedziankę” 2:1 i budujące dla niej mogły być okoliczności, bo zwycięska bramka padła już w 90 minucie. To może napędzić, choć przerywnikiem było spotkanie Fortuna Pucharu Polski. W środę Resovia przegrała z Jagiellonią Białystok 1:3 i po tym koncentruje się już na samej lidze, choć mając w nogach te 90 minut więcej.
 
 
 

Kadra rywala

Najskuteczniejszymi zawodnikami Resovii są Maciej Górski oraz Rafał Mikulec. Obaj mają po trzy gole na koncie, choć były gracz Pomarańczowo-Czarnych Maciej Górski dołożył do tego jeszcze dwa trafienia w Pucharze Polski. Ważnymi piłkarzami w kadrze trenera Mirosława Hajdo są też Kornel Osyra, Radosław Kanach, Adrian Łyszczarz, Maciej Urynowicz czy Volodymyr Zastavnyi z Ukrainy. Osyra jednak nie zagra w tym meczu z powodu żółtych kartek. Dla drużyny to strata piłkarza do tej pory najwięcej grającego, ale mimo ponad 100 występów w Ekstraklasie nie najbardziej doświadczonego. Pod tym względem najwięcej osiągnął Michał Gliwa. Podstawowy bramkarz Resovii w najwyższej lidze grał z Polonią Warszawa, Zagłębiem Lubin, Sandecją Nowy Sącz, Rakowem Częstochowa i Stalą Miele - w sumie 128 razy.
 
 
 

Tu zagramy

fot. stadiony.net

Klubowe powiązania

Drugi sezon zawodnikiem Resovii jest Maciej Górski, który jako piłkarz Chrobrego w sezonie 2015/16 zdobył w lidze 15 goli, mocno przyczyniając się do szóstego miejsca na koniec rozgrywek. Ciężko powiedzieć czy teraz osiągnie taki wynik, ale jest tego bliżej, niż w ubiegłym sezonie. Poprzedni kończył z pięcioma bramkami, które w tym zgromadził już na tym etapie.
Byłym zawodnikiem Resovii jest za to Karol Dybowski, a w klubie z Rzeszowa pracował też trener bramkarzy Mateusz Wójcik.  
 
 
 

Obsada sędziowska

  • Sędzia główny: Piotr Urban - Warszawa
  • Sędziowie asystenci: Radosław Wąsik, Przemysław Golonka
  • Sędzia techniczny: Jacek Małyszek
  • Sędziowie VAR: Tomasz Wajda, Mateusz Złotnicki
 
 
 

Siódmy raz z Resovią

 
Z Resovią spotykamy się czwarty sezon z rzędu, więc przed nami siódmy pojedynek. Ostatni odbył się w kwietniu br. w Głogowie, a Chrobry po bramce Patryka Muchy zremisował 1:1. Gola dla rywali zdobył natomiast Maciej Górski.  
 
  • Liczba meczów Chrobry-Resovia: 6
  • Zwycięstw Chrobrego: 1
  • Remisów: 3
  • Zwycięstw Resovii: 2
  • Bramki Chrobry-Resovia: 8:9