Pierniki piłkarzy i uczniów na aukcji WOŚP

Piłkarze Chrobrego razem z Zespołem Szkół Ekonomicznych przygotowali i przyozdobili pierniki, które w niedzielę wraz z karnetami na wiosenne mecze trafią na aukcję WOŚP w MOK-u.
25-01-2023 09:54
autor: AM / ŁJ
Chrobry Głogów na coraz większą skalę współpracuje z głogowskimi szkołami i w ten sposób widać moc tej lokalności. Uczniów „jedynki” zaprosiliśmy ostatnio do udziału w pierwszoligowej lidze e-sportowej, a teraz po raz kolejny mieliśmy przyjemność zrobić coś razem z „Ekonomikiem”, jego dyrekcją, nauczycielami i uczniami specjalizacji „technik usług gastronomicznych” oraz „technik hotelarstwa”. W rundzie jesiennej współpraca była widoczna podczas meczów Chrobrego na stadionie w Głogowie, bo grupa z „Ekonomika” z zaangażowaniem dba o strefę VIP dla Sponsorów i gości klubu. Tym razem przenieśliśmy się do oddziału ZSE.
 
Mavroudis Bougaidis, Oliver Praznovsky, Sebastian Steblecki oraz Artur Bogusz przy pomocy uczennic zdobili pierniki. Teraz takie specjalne z napisem „Bouga” czy „Bogusz” w charakterystycznych dla klubu barwach trafią na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która rozpocznie się w głogowskim MOK w niedzielę o godz. 15.00.
 
- Finał będzie dopiero w niedzielę podczas licytacji, ale cieszymy się, że coś razem nam wyszło. Współpracujemy już przy okazji meczów i nasze panie wspominają, że jest tam już stała grupa do obsługi. Dziewczynom taka forma pracy się podoba. Im więcej praktycznych zastosowań nabywanych przez nie umiejętności, tym lepiej, bo człowiek ma wtedy satysfakcję. Poza tym podczas prezentacji klubu razem przeprowadzimy zbiórkę dla naszej uczennicy, która walczy z chorobą. Iza jest zdeterminowaną osobą, więc jeśli wszyscy będziemy ją wspierać, to jej się uda. To wartość dodana wynikająca ze współpracy. Życzyłbym sobie, aby ona trwała - powiedział dyrektor szkoły Wojciech Janisio.
 
- Skoro współpracujemy z Chrobrym i dzięki temu mamy dostęp do czołowych piłkarzy, to podjęliśmy się inicjatywy związanej wykorzystania ich potencjału. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją, że te wypieki zyskają dużą popularność i że wiele osób będzie je licytować, a nasza i Chrobrego cegiełka wesprze budżet WOŚP - dodała Justyna Chmielewska z ZSE.
 
- Organizacja tego wydarzenia i przywitanie były na najwyższym poziomie. Zachęcam do licytacji nie tylko tych wypieków, ale ogólnie do wsparcia WOŚP. Sam co roku pomagam. A co do mojego piernika… dałem z siebie wszystko, mam nadzieję, że komuś się spodoba - mówi obrońca Chrobrego Artur Bogusz.