Piotr Plewnia trenerem Chrobrego

Nowym trenerem Chrobrego Głogów został Piotr Plewnia, z którym związano się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.
17-08-2023 01:00
autor: ŁJ
46-letni Piotr Plewnia urodził się w Opolu, ale jego zawodnicza kariera to nie tylko Odra, ale też m.in. GKS Katowice, Polonia Warszawa i Polonia Bytom, z którymi grał w Ekstraklasie.
 
Ten etap zakończył w 2014 roku, choć już wcześniej zaczynał kolejny - trenerski, pracując z młodzieżą i będąc asystentem w sztabie Odry Opole, w ten sposób mając udział w awansach z 3 Ligi na zaplecze Ekstraklasy. Po raz pierwszy przez dłuższy okres samodzielnie miał okazję poprowadzić Odrę w 2019 roku - od sierpnia do grudnia. Po zatrudnieniu w grudniu Dietmara Brehmera pozostał w sztabie, by w 2021 roku, po kilku latach zbierania w ten sposób doświadczenia i przygotowywania się do takiej roli, zostać ogłoszonym pierwszym szkoleniowcem.
 
Odrę przejął w marcu i sezon 2020/21 zakończył z nią na 8 miejscu. W kolejnym ta lokata została poprawiona. Opolanie zajęli 5 pozycję tuż przed szóstym Chrobrym, więc obie ekipy awansowały do baraży o awans do Ekstraklasy. O ile jednak Chrobry przegrał z Koroną Kielce w finale, o tyle Odra w półfinale (Korona wygrała u siebie 3:0). Podobnie jak w przypadku Chrobrego, również dla Odry było to największe osiągnięcie na przestrzeni wielu ostatnich lat.
 
W ubiegłym sezonie Piotr Plewnia pozostawał pierwszym trenerem Odry do października.