Pierwszy taki skok od trzech miesięcy

Choć droga jeszcze daleka, kierunek jest dobry. Chrobry po zwycięstwie ze Zniczem opuszcza 18 miejsce, które zajmował od sierpnia.
07-11-2023 02:49
Głogowianie najpierw zbliżyli się do najgroźniejszych rywali, a teraz na sam koniec 14 kolejki zaatakowali. Komplet punktów pozwolił przeskoczyć w tabeli pokonany Znicz, ale też Zagłębie Sosnowiec (w tej serii bezbramkowy remis z Wisłą Kraków). Nad tymi zespołami Chrobry ma punkt przewagi.

Tuż przed Chrobrym jest Podbeskidzie Bielsko-Biała, które po golu z rzutu karnego w 84 minucie przegrało w Gdyni 0:1. Z kolei przed Podbeskidziem znajduje się obecnie Resovia Rzeszów wygrywająca teraz z Miedzią Legnica po trafieniu już w 90 minucie. Podbeskidzie ma tyle samo punktów, co Chrobry, a Resovia o dwa więcej.

Z jednej i drugiej strony Chrobrego różnice są niewielkie, a biorąc pod uwagę, że przed głogowianami pojedynki kolejno z Resovią, Zagłębiem i Podbeskidziem, okres cały czas jest bardzo trudny, choć oczywiście bardzo dobrze zaczęty.