Najmłodsi w czwartej, najmłodsi w trzeciej

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Chrobrego II.
28-11-2022 12:23
autor: ŁJ

Chrobry II jako najmłodszy w 4 Lidze awansował do trzeciej i w niej też jest najmłodszym teamem. W dodatku zajmując 14 miejsce ma szansę obronić obecność na tym poziomie. Garść statystyk po udanej jesieni w wykonaniu drugiej drużyny.

 
 

Chrobry najmłodszy w lidze

Statystyka, którą Chrobry II dominuje w 3 Lidze, to średnia wieku i liczba występów młodzieżowców. W zestawieniu Pro Junior System Chrobry uzyskał 24 291 punktów, ponad dwukrotnie więcej od lidera (drugie zespoły klubów oficjalnie nie są klasyfikowane). Drugi w kolejności zespół – Górnik II Zabrze – ma ich 11 999. Średnia wieku Chrobrego w rundzie jesiennej wyniosła 20 lat (dokładnie 19.9).
 
 
 

Czas na korzyść

O czasie działającym na korzyść można mówić w przebudowanej po sezonie pierwszej drużynie, ale też jak najbardziej o drugiej. Chrobry II trenera Sebastiana Górskiego nie od razu odnalazł się w nowej ligowej rzeczywistości i pierwsze punkty zdobył dopiero w piątej kolejce. Po ośmiu seriach, czyli niemal połowie z 17 rozegranych, zajmował 16 pozycję z sześcioma punktami. Stawał się jednak coraz pewniejszy i nadrabiał, bo za tabelę obejmującą kolejki 9-17 jest już dziesiąty z 11 punktami.
 
 
 

Liczbowe ciekawostki

  • Chrobry Głogów stwarzał średnio 5 okazji na mecz, spośród których 25% było wykorzystanych.

 

  • Pomarańczowo-Czarni oddawali średnio 12 strzałów na mecz. Najwięcej za sprawą Tomasza Wojciechowskiego. Napastnikowi ogółem wyliczono ich 34, a 7 było bramkowych. Tomek jest najlepszym strzelcem zespołu.

 

  • W jednym meczu głogowianie wymieniali średnio 383 podania, a 77% było skutecznych. Jednymi z najważniejszych są te ostatnie otwierające drogę do bramki, a w tym elemencie bryluje Eryk Pieczarka, który zaliczył 3 asysty.

 

  • Zawodnicy Chrobrego przy piłce utrzymywali się średnio przez 46% czasu. Ta długość nie zawsze przekłada się jednak na wynik, bo mecz z największym procentem (58% ze Ślęzą Wrocław) zakończył się porażką 1:2. Natomiast spotkanie z Górnikiem II Zabrze (38%) to wygrana głogowian 4:3.
 
 
 

Oni grali jesienią:

Bramkarze: Bartek Szafer, Damian Węglarz.
Obrońcy: Bartosz Matysiak, Maciej Maćkowiak, Albert Zarówny, Michał Fryzowicz, Wiktor Wawrzyniak, Natan Malczuk, Maksym Iwanowicz, Tymon Krawiec.
Pomocnicy: Patryk Kusztal, Gabriel Draczyński, Jakub Cieślicki, Toshiya Inoue, Dawid Hanc, Jakub Bartecki, Paweł Jurgo, Adrian Tworzydło, Miłosz Jandziak, Szymon Bartlewicz, Eryk Pieczarka, Marcel Jaszczyk, Olaf Zygmunt.
Napastnicy: Adrian Marciniak, Miłosz Jóźwiak, Kamil Wojtyra, Tomasz Wojciechowski.
 
 
 

Najwięcej minut:

1440 - Bartek Szafer
1311 - Natan Malczuk
1306 - Wiktor Wawrzyniak
 
 
 

Najwięcej bramek

7 – Tomasz Wojciechowski
2 – Bartosz Matysiak, Adrian Marciniak, Miłosz Jóźwiak
 
 
 

TOP 3 wg. InStat:

Tomasz Wojciechowski

16 meczów / 7 goli / 2 asysty
65% udanych dryblingów, 34 strzały, 16 celnych strzałów, 4.2 oczekiwane gole.

Bartek Szafer

15 meczów
80% obronionych strzałów, 24 superobrony

Natan Malczuk

14 meczów / 1 asysta
79% udanych dryblingów, 67% wygranych pojedynków w powietrzu, 66% wygranych pojedynków

 

źródło: InStat / własne