Nasz rywal: Skra Częstochowa

Dla Skry to mecz o wszystko, dla Chrobrego też ma znaczenie, by nim może zapewnić sobie pełen spokój w dwóch ostatnich kolejkach.
21-05-2023 10:26
autor: ŁJ
 

Lepsi niż jesienią

Skra walczy o utrzymanie i trzeba przyznać, że robi to nieźle. Już teraz, po 13 kolejkach rundy wiosennej, ma więcej punktów niż po 18 seriach rozegranych jesienią. Łącznie 31 oczek wciąż daje jej obecność w strefie spadkowej, więc do Głogowa przyjedzie z mocnym zamiarem zdobycia kompletu. Tylko pełna pula pozwoli zbliżyć się do bezpiecznej Odry Opole na dwa punkty. Porażka praktycznie przekreśli szansę na pozostanie w Fortuna 1 Lidze.
 
 

„Absolutnie kluczowy mecz”

- Dla nas absolutnie kluczowy jest mecz z Chrobrym Głogów w poniedziałek. Znamy atuty przeciwnika, znamy też wady i będziemy chcieli ten mecz wygrać - powiedział przed poniedziałkowym pojedynkiem trener Skry Jakub Dziółka. Zespół z Częstochowy prowadzi od lipca 2021 roku, więc przejmował drużynę zaraz po tym, jak opuszczał ją trener Marek Gołębiewski, a to taki dodatkowy smaczek zbliżającego się spotkania.

Skra po dwóch porażkach

Rywal Chrobrego jest po dwóch porażkach. Przed tygodniem przegrał z Górnikiem Łęczna 0:1, a wcześniej z GKS-em Tychy 0:1. Tym jakby trochę spuścił z tonu, bo jeszcze wcześniej trzy razy z rzędu zapunktował. Przypomniał się też początek rundy wiosennej, w którą Skra weszła trzema porażkami. Później jednak nie pozwalała na więcej niż jedną obok siebie, aż do teraz.
 
 

Zaryzykują?

W pierwszoligowej tabeli Skra wyróżnia się najmniejszą liczbą strzelonych bramek. Ma ich tylko 18, a drugi w tej klasyfikacji zespół już 27. W dwóch ostatnich kolejkach nie zdobyła ani jednego gola, a we wszystkich z rundy wiosennej tylko raz więcej niż jednego. Najlepszy strzelec Filip Kozłowski ma więc 3 trafienia. Z drugiej strony teraz, w obliczu takiego zagrożenia, może podjąć większe ryzyko. W ostatnich tygodniach Chrobremu udało się poprawić grę w defensywie, a to zdaje się być dobrą wiadomością przed meczem.
 
 

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Marcin Szczerbowicz - Olsztyn
Sędziowie asystenci: Marcin Czerwiński, Damian Sadowski
Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki
Sędziowie VAR: Tomasz Wajda, Adam Kupsik
 
 

Wyrównany bilans. Gramy po raz czwarty

Liczba meczów Chrobry - Skra: 3
Zwycięstw Chrobrego: 1
Remisów: 1
Zwycięstw Skry: 1
Bramki Chrobry - Skra: 4:4