Do Wodzisławia po punkty. Bardzo ważny mecz drugiej drużyny

Chrobry II z postanowieniem przywiezienia punktów z sobotniego meczu w Wodzisławiu Śląskim. O godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie 23 kolejki z Odrą.
07-04-2023 09:49
autor: ŁJ
Dla Chrobrego to absolutnie ważne spotkanie w kontekście utrzymania się w 3 Lidze. Odra zamyka ligową stawkę, mając o cztery punkty mniej od głogowian, którzy potrzebują najlepiej kompletu, aby – w zależności od innych wyników – już teraz wydostać się ze strefy spadkowej. Aktualnie do 15. Stali Brzeg tracą tylko punkt, ale biorąc pod uwagę, że na ten moment z 2 Ligi spadną trzy dolnośląskie ekipy, trzeba walczyć o jeszcze wyższe lokaty. A w tym celu zwycięstwo jest bardzo potrzebne.
 
Odra ostatnie ligowe zwycięstwo odniosła 24 września. Wtedy pokonała Ślęzę Wrocław i od tamtego momentu poniosła osiem porażek, w pozostałych pięciu występach zdobywając po punkcie. Taka seria sprowadziła ją na ostatnie miejsce, ale to nie musi oznaczać ułatwionego dla Chrobrego zadania. Przed tygodniem ostatnia była Miedź II Legnica, a mimo tego zdołała wygrać w Głogowie 4:1. Odra też musi wygrać ten pojedynek. Młodzieżowcy Chrobrego zbierają cenne i momentami trudne doświadczenia, pojawia się coraz większa presja, ale są w okresie gry z zespołami również walczącymi o byt. Mimo wszystko cały czas bardzo dużo zależy od nich.
 
Obie ekipy mają co udowadniać po ostatniej kolejce. Chrobry jest po 1:4 z Miedzią II, natomiast Odra przegrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:5. Jedyną bramkę dla rywala Pomarańczowo-Czarnych zdobył Maksymilian Roguła.
 
Sobota, 8 kwietnia
16.00 Odra Wodzisław – Chrobry II Głogów (3 Liga)
Wodzisław Śl.