Derby w 3 Lidze: Chrobry II - Miedź II

Małe derby w 3 Lidze. W sobotę o godz. 11.00 Chrobry II – Miedź II.
31-03-2023 10:32
autor: ŁJ
Derby zawsze oznaczają emocje. Mimo że o tych mówi się „małe”, sytuacja obu drużyn w ligowej tabeli zapowiada duże. W sobotę o godz. 11.00 na drugiej płycie rozpocznie się pojedynek walczących o utrzymanie Chrobrego II Głogów z Miedzią II Legnica.
 
Na przestrzeni całego sezonu lepiej prezentują się głogowianie, którzy mają o siedem punktów więcej. Miedź w związku z ośmiopunktową stratą do miejsca poza strefą spadkową potrzebuje jednak zwycięstwa i do Głogowa przyjedzie z takim nastawieniem. Obowiązkowo o komplet zawalczą też głogowianie, którzy po niedzielnej porażce w Bytomiu znaleźli się za czerwoną kreską. Szykuje się więc emocjonujące starcie. Dodatkowo Chrobry ma się za co rewanżować. Mimo że w rundzie jesiennej wygrał w Legnicy 1:0 po bramce Olafa Zygmunta, w Pucharze Polski przegrał 0:3, a w zimowym sparingu 0:5.
 
Mecz rozegrany zostanie na drugiej płycie stadionu. Kibiców zapraszamy wejściem bocznym od strony hali widowiskowo-sportowej. Wstęp jest bezpłatny.
 
Po 21 kolejkach Chrobry zajmuje 16 miejsce z dorobkiem 20 punktów. Miedź ma ich 13 i zamyka ligową tabelę. W ostatniej serii Pomarańczowo-Czarni przegrali z Polonią Bytom 0:2, a Miedź zremisowała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:1.
 
Meczem z Miedzią, Chrobry rozpocznie bardzo ważny dla siebie okres, w którym za rywali będzie miał zespoły również walczące o utrzymanie: najpierw Odrę Wodzisław, a następnie Polonię Nysa.
 
Sobota, 1 kwietnia
11.00 Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica (3 Liga)
Głogów, II płyta