Chrobry II podejmowany przez Zenit Międzybórz

Chrobry II zagra w sobotę na wyjeździe z Zenitem Międzybórz. Początek meczu 14 kolejki Koleje Dolnośląskie 4 Ligi o godz. 13.00.
03-11-2023 08:07
autor: ŁJ
Chrobry II ma dobry okres w lidze, w której odniósł trzy zwycięstwa z rzędu. Przed tygodniem pokonał czołowego w stawce Moto-Jelcza Oława 3:2, a po takiej serii przesunął się w tabeli. Obecnie zajmuje ósmą pozycję, której jednak trzeba bronić. Będąca tuż za Chrobrym Iskra Księginice ma dwa punkty mniej.
 
Nieco niżej jest sobotni przeciwnik Chrobrego - Zenit Międzybórz. Drużyna, której trenerem jest Mariusz Bełkowski, w 13 występach zdobyła 15 punktów, a to pozwala zająć 13 lokatę. W ostatniej kolejce Zenit zremisował ze Słowianinem Wolibórz 0:0. Tym udowodnił, że potrafi postawić się wyżej notowanemu rywalowi, nawet w dosyć kryzysowej sytuacji, jaką były cztery porażki z rzędu poprzedzające starcie ze Słowianinem.
 
Zenit na tym poziomie występuje w charakterze beniaminka. Awansował do 4 Ligi wygrywając wrocławską Klasę Okręgową, a jeszcze w 2020 roku musiał zmierzyć się z Klasą A. Z historycznego punktu widzenia warto dodać, że w 2003 roku czwartoligowy wówczas klub przekształcił się w Gawina Królewska Wola, z którym swego czasu w 3 Lidze rywalizował pierwszy Chrobry. Zenit zaczął „swoją” historię od Klasy B.
 
Sobota, 4 listopada
13.00 Zenit Międzybórz - Chrobry II Głogów (Koleje Dolnośląskie 4 Liga)
Międzybórz