Chrobry II Głogów - Lechia Zielona Góra 0:2

Chrobry II przegrał z Lechią Zielona Góra 0:2 w 20 kolejce 3 Ligi. Obie bramki padły po przerwie.
19-03-2023 01:00
W pierwszej połowie Chrobry miał dwie świetne okazje na objęcie prowadzenia, ale wynik ani drgnął. Najpierw blisko szczęścia był Gracjan Antkowiak, a już w 45 minucie Adrian Marciniak, po którego strzale większość pewnie widziała piłkę w bramce. Ta przeszła tuż obok. W międzyczasie odpowiedzieli goście – Mykyta Loboda trafił jednak w boczną siatkę.

Po zmianie stron więcej z przodu mieli zielonogórzanie. Początkowo stworzyli zagrożenie po wrzutkach z bocznych sektorów boiska i tym dali sygnał, że powalczą o komplet. W 58 minucie wywalczyli rzut karny. W szesnastce faulował Miłosz Jandziak, a z jedenastego metra Bartka Szafera pokonał Mateusz Surożyński.
Chrobry próbował odpowiedzieć, ale już nie miał tak dobrych szans, jak przy stanie remisowym. Ataki wychodziły za to gościom, którym dodatkowo dopisywało szczęście. W 77 minucie po wrzutce z lewej strony niefortunnie główkował Miłosz Jandziak i po jego pechowym trafieniu zrobiło się 0:2. Taki rezultat utrzymał się do końca.

W następnym tygodniu Chrobrego czeka wyprawa do lidera. W tej kolejce została nim Polonia Bytom, z którą głogowianie zagrają w niedzielę 26 marca o godz. 16.00.

CHROBRY II GŁOGÓW – LECHIA ZIELONA GÓRA 0:2 (0:0)
0:1 Surożyński 58 (k)
0:2 Jandziak 77 (sam.)

CHROBRY II: Szafer – Iwanowicz (79 Fryzowicz), Malczuk, Wawrzyniak (20 Maćkowiak), Jandziak, Zygmunt (60 Matysiak), Marciniak, Antkowiak, Inoue (60 Pieczarka), Wysiński, Jaszczyk (46 Cieślicki).

LECHIA: Fabisiak – Lechowicz, Kurowski, Zając (46 Athenstadt), Loboda, Shved, Surożyński, Mycan (81 Staśkiewicz), Zientarski, Kołodenny (67 Mwinyi), Sitko.

ŻÓŁTE KARTKI: Jandziak, Iwanowicz – Lechowicz, Loboda, Kołodenny.