Chrobry II Głogów - Polonia Środa Śląska 2:1

Chrobry wraca na swój teren i punktuje za trzy, zostawiając serię spotkań bez wygranej za sobą. Po bramkach Tymona Krawca i Olafa Zygmunta głogowianie wygrali z Polonią Środa Śląska 2:1.
14-10-2023 05:02
Od pierwszej minuty to goście chcieli narzucić swój styl, ale Chrobry odpowiedział dwiema groźnymi akcjami. Jedna z nich zakończyła się golem, którego dokładnie w 11 minucie zdobył Tymon Krawiec. Po tym Chrobry opanował wydarzenia na boisku i po dwóch kwadransach miał już 2:0. Piękną akcję z serią podań wykończył z bliska Olaf Zygmunt. Pierwsza odsłona zakończyła się na takim wyniku, który jednak pozostawał sprawą otwartą. Przyjezdni mieli kilka naprawdę dobrych okazji, lecz świetnie w głogowskiej bramce spisywał się Marcel Gawłowski.

Po zmianie stron Polonia przystąpiła do ataku. Im bliżej końca, tym z jej strony było coraz groźniej. Najczęściej jednak przeszkodą okazywał się Gawłowski. Z interwencji młodego bramkarza spokojnie można zmontować osobną kompilację. Co prawda został pokonany w 87 minucie przez Kamila Liberka, ale nie zmienia to faktu, że rozgrywał bardzo dobrze zawody, a cały Chrobry i tak dowiózł korzystny wynik do samego końca.

W następnym meczu, w sobotę 21 października, Chrobry zagra na wyjeździe z Polonią-Stalą Świdnica.

CHROBRY II GŁOGÓW - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 2:1 (2:0)
1:0 Krawiec 11
2:0 Zygmunt 30
2:1 Liberek 87

CHROBRY II: Gawłowski - Bartecki (86 Tomczak), Janiszewski, Jandziak, Maćkowiak, Grzelak (58 Antosik), Zygmunt, Tworzydło (71 Biliński), Witczak (90 Antkowiak), Krawiec, Steblecki (69 Wojciechowski).

ŻÓŁTE KARTKI (CHROBRY II): Biliński.