3 Liga: na koniec porażka, ale i optymizm

Chrobry – Ślęza 1:2 w ostatniej jesiennej kolejce. Ciąg dalszy w przyszłym roku.
19-11-2022 04:15
autor: ŁJ
Chrobry II kończy zmagania w rundzie jesiennej 3 Ligi i choć w ostatnim występie musiał uznać wyższość rywali, to był dla niego dobry okres. Głogowianie do rundy wiosennej debiutanckiego sezonu będą na bezpiecznej 14 pozycji.

Pierwsza połowa meczu ze Ślęzą była widowiskowa. Już po 20 minutach wrocławianie prowadzili 2:0. W 16 minucie Bartka Szafera z rzutu karnego pokonał Maciej Tomaszewski, choć głogowski bramkarz był blisko obrony. Cztery minuty później prowadzenie Ślęzy podwyższył „Vinicius Matheus”.
Szybko więc sytuacja Chrobrego zrobiła się trudna, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Tomasz Wojciechowski, który sam w polu karnym minął rywali i mocnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Niewiele zabrakło, aby jeszcze w tej części zrobiło się 2:2, jednak mimo świetnych okazji Miłosza Jóźwiaka czy Adriana Marciniaka nie udało się pójść w ten sposób za ciosem. Szkoda zwłaszcza szansy Adriana Marciniaka, bo po jego strzale piłka odbijała się od poprzeczki i słupka.

Po zmianie stron głogowianie przejęli inicjatywę i wyraźnie szukali swoich szans. Ciężko jednak było o rozmontowanie defensywy Ślęzy, w której nie zabrakło dużego doświadczenia w osobie Adama Samca. Tak naprawdę mimo dużo większej przewagi Pomarańczowo-Czarni mieli mniej okazji, niż w pierwszej połowie. Jakub Cieślicki przymierzył niecelnie, a w doliczonym czasie wychodzący sam na sam Michał Fryzowicz nie zdołał opanować piłki. Skończyło się więc na wygranej Ślęzy.

Chrobry przerwę zimową spędzi na 14 pozycji, co – biorąc pod uwagę pierwszy na tym poziomie sezon – jest dobrym osiągnięciem. Głogowianie pomimo trudnego startu i czterech porażek w czterech pierwszych kolejkach z każdym kolejnym miesiącem prezentowali się coraz lepiej, opuścili strefę spadkową, potrafili urywać punkty nawet czołówce, więc przed nimi optymistyczne przygotowania do dalszej części sezonu.

CHROBRY II GŁOGÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 1:2 (1:2)
0:1 Tomaszewski 16 (k)
0:2 Vinicius Matheus 20
1:2 Wojciechowski 22

CHROBRY II: Szafer – Iwanowicz (46 Fryzowicz), Malczuk, Wawrzyniak, Jandziak, Pieczarka, Marciniak (84 Matysiak), Wojciechowski, Bartlewicz (63 Zygmunt), Cieślicki, Jóźwiak (84 Inoue).

ŚLĘZA: Gasztyk – Stempin, Marcjan (82 Wroński), Wawrzyniak, Olek, Maciołek, Vinicius Matheus (82 Krukowski), Samiec, Tomaszewski, Fediuk, Kluzek.

ŻÓŁTE KARTKI: Wawrzyniak, Jandziak, Krawiec – Tomaszewski, Maciołek, Krukowski.