Chrobry II rozpoczyna rundę wiosenną

Po pierwszoligowcach na ligowe boiska wraca Chrobry II Głogów. W niedzielę o godz. 10.00 Pomarańczowo-Czarni podejmą w ramach Koleje Dolnośląskie 4 Ligi Barycz Sułów.
02-03-2024 02:43
autor: ŁJ
Ósmy po jesieni Chrobry II nie zmienia swojego oblicza i pozostanie jednym z najmłodszych zespołów na czwartoligowym poziomie. W przerwie do drużyny przesunięto kolejnych zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry, Wiktora Bogdanowa, Kacpra Szostaka, Fabiana Wojtala, Bogdana Starostenko czy Marcela Gawła, a posiłkiem z zewnątrz jest Jakub Malec z Lechii Zielona Góra, choć i on jest w wieku młodzieżowca (20 lat).
 
 
W związku z renowacją II płyty, mecz rozegrany zostanie na III płycie i zgodnie z warunkiem Dolnośląskiego ZPN odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć tutaj.
 
Rywal Chrobrego w tabeli zajmuje 4 miejsce. To jego trzeci z rzędu sezon na tym poziomie i po tym okresie w Sułowie myślą o awansie. Taki cel ma być priorytetem na kolejny sezon, ale z pewnością drużyna spróbuje to nieco przyspieszyć, choć sześć punktów straty do lidera może okazać się przeszkodą. Z drugiej strony Barycz zyskała solidne wzmocnienie do ofensywy, bo zimą zespół zasilił były zawodnik Pomarańczowo-Czarnych Paweł Wojciechowski. Zmiany dokonano także na ławce. Już w poprzednim roku funkcję trenera przestał pełnić Janusz Kudyba, a na początku tego przedstawiono nowego szkoleniowca - również znanego na piłkarskiej mapie Dolnego Śląska Tomasza Horwata.
 
Niedziela, 3 marca
10.00 Chrobry II Głogów - Barycz Sułów (Koleje Dolnośląskie 4 Liga)
Głogów, III płyta