ChG II: Cztery gole, trzy punkty, drugie zwycięstwo

Drugi komplet z rzędu. Chrobry II pokonuje Polonię-Stal Świdnica po bramkach Mateusza Machaja, Olafa Zygmunta, Sebastiana Górskiego i Gracjana Antkowiaka.
21-10-2023 05:18
autor: ŁJ
Mecz lepiej zaczął układać się dla gospodarzy, którzy w 21 minucie objęli prowadzenie, a broniącego Karola Dybowskiego pokonał Dominik Jagielski. I choć po 45 minutach nadal było 1:0, głogowianie mieli jeszcze czas, żeby dość sporo nastrzelać. Po przerwie do remisu doprowadził Mateusz Machaj. Wykorzystał rzut karny po faulu na Sebastianie Stebleckim i Chrobry poszedł za ciosem. W 72 minucie prowadzenie dał Olaf Zygmunt, a po kolejnych 180 sekundach było 1:3, gdy do bramki przeciwnika trafił Sebastian Górski. Kropkę nad i postawił w doliczonym czasie gry Gracjan Antkowiak.

Tym samym Chrobry wraca ze Świdnicy z czterema bramkami, trzema punktami i drugą wygraną z rzędu. Czy będzie trzecia? Przekonamy się w sobotę 28 października, kiedy to o godz. 16.00 głogowski zespół podejmie Moto Jelcz Oława. Pewne jest za to, że to będzie bardzo wymagające zadanie, bo drużyna z Oławy pokonała dotychczasowego lidera Koleje Dolnośląskie 4 Ligi i w zależności od innych wyników sama może nim zostać. Chrobry również poprawił swoją lokatę przebijając się do dziesiątki.

POLONIA-STAL ŚWIDNICA - CHROBRY II GŁOGÓW 1:4 (1:0)
1:0 Jagielski 21
1:1 Machaj 61 (k)
1:2 Zygmunt 72