Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 3:3

W rozegranym w Kostrzynie Wielkopolskim sparingu Chrobry Głogów zremisował z Chojniczanką Chojnice 3:3. Drużyny zagrały trzy części, kolejno po 45, 25 i 45 minut.
24-03-2023 02:00
autor: ŁJ
Już w 2 minucie rywale objęli prowadzenie. Damiana Węglarza pokonał wtedy Patryk Tuszyński. Chrobry szukał wyrównania. W 24 minucie po bardzo dobrym dograniu od Rafała Wolsztyńskiego w dogodnej pozycji znalazł się Sebastian Steblecki, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Za to w 45 minucie, choć początkowo futbolówka też obiła słupek, wstrzelił się Rafał Wolsztyński i po pierwszej odsłonie mieliśmy remis.

Drugą część tak samo dobrze, jak pierwszą zaczęli rywale. W 54 minucie swojego drugiego gola zdobył Patryk Tuszyński. Głogowianie znów musieli gonić i raz jeszcze zrobili to skutecznie. W 62 minucie po wrzutce Jakuba Kuzdry z lewej strony głową wstrzelił się meldujący się na boisku chwilę wcześniej Kamil Wojtyra. Po tym ładnym uderzeniem, po którym piłka obiła poprzeczkę popisał się Jakub Górski, a efektownymi zwodami w polu karnym Sebastian Steblecki – to po nich został sfaulowany, a gdy sędzia wskazał na jedenasty metr, sam na tym punkcie ustawił futbolówkę i w 70 minucie Chrobry w tern sposób objął prowadzenie. Wtedy, dla odmiany, to Chojniczanka odpowiedziała – w 73 minucie za sprawą Michała Jakóbowskiego. Remisowy rezultat utrzymał się do końca, ale warto odnotować liczny występ młodzieżowców, w tym Jakuba Korolewicza od 90 minuty, i powracającego do jedynki po kontuzji Michała Ilkowa-Gołąba.

W Chrobrym zabrakło kontuzjowanych zawodników: Pawła Tupaja, Roberta Mandrysza, Sebastiana Górskiego, Mateusza Machaja oraz Karola Dybowskiego.

Sparing z Chojniczanką był elementem przygotowań do ligowego meczu z Wisłą Kraków, który już w sobotę 1 kwietnia.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – CHROBRY GŁOGÓW 3:3 (2:3, 1:1)
1:0 Tuszyński 2
1:1 Wolsztyński 45
2:1 Tuszyński 54
2:2 Wojtyra 62
2:3 Steblecki 70 (k)
3:3 Jakóbowski 73

CHROBRY: Węglarz (91 Korolewicz) – Kuzdra (61 Malczuk (91 Ilków-Gołąb)), Bougaidis (91 Zarówny), Michalec (61 Praznovsky), Bogusz (61 Kuzdra (91 Bogusz)), Mucha (91 Pieczarka), Kolenc (91 Iwanowicz), Bilonoh (46 Górski J.), Steblecki (91 Bartlewicz), Jóźwiak (61 Hanc), Wolsztyński (61 Wojtyra).