3 Liga: Chrobry II Głogów - Odra Wodzisław 3:2

Co za mecz! Grający przez większość spotkania w dziesięciu Chrobry II po decydującym golu Patryka Kusztala w 90 minucie pokonał Odrę Wodzisław 3:2! To dla głogowskiej drużyny drugie zwycięstwo z rzędu w 3 Lidze.
04-09-2022 06:45
autor: ŁJ
Mecz nie zaczął się układać w najlepszy sposób, bo Wiktor Wawrzyniak szybko został ukarany dwiema żółtymi kartkami. Drugą sędzia pokazał obrońcy w 22 minucie i od tego momentu głogowianie musieli radzić sobie w dziesięciu. Mają w tym jednak całkiem spore doświadczenie jeszcze z finałowego meczu baraży, więc nie poprzestali na schowaniu się i wtedy zaczęli być groźniejsi z przodu. Najpierw po wrzutce Miłosza Jóźwiaka, nieskutecznej główce Kamila Wojtyry i strzale Jakuba Cieślickiego odbita piłka przeszła obok słupka. Za to w 32 minucie po kolejnym dograniu Jóźwiaka futbolówkę przechwycił Eryk Pieczarka i strzałem zza pola karnego dał Chrobremu prowadzenie.
Niestety, sześć minut później goście doprowadzili do wyrównania, a Bartka Szafera pokonał najlepszy strzelec Odry Jakub Kuczer. Pierwsza połowa zakończyła się na remisie, ale osłabiony Chrobry sprawiał naprawdę solidne wrażenie.
Druga część to też początkowa droga pod górę. W 49 minucie uderzający głową po wrzutce z rzutu wolnego Krzysztof Krzyżak trafił na 1:2. To jednak pozytywnie rozjuszyło Pomarańczowo-Czarnych, którzy przeprowadzali atak za atakiem. Piłkę po strzale Miłosza Jóźwiaka efektownie obronił Vitali Onopko, po uderzeniu Patryka Kusztala przeszła obok, podobnie jak po próbie Macieja Maćkowiaka, a po główce Kamila Wojtyry w rękach miał ją Onopko. W 75 minucie na murawie zameldował się Szymon Bartlewicz, który minutę później obsłużył dobrym podaniem Kamila Wojtyrę. Napastnik Chrobrego doprowadził do wyrównania, ale remis nie do końca usatysfakcjonowałby tak dobrze prezentujący się zespół. Jego przewagę, zwłaszcza w woli walki i zaangażowaniu, potwierdził w 90 minucie odważnie szarżujący w polu karnym Patryk Kusztal, któremu w odpowiednim momencie dograł raz jeszcze Bartlewicz i Chrobry mógł cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

- Zaimponował mi dziś zespół. Zaimponował mi dziś każdy indywidualnie jako człowiek. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ich podejście, za charakter, który dziś pokazali, za wiarę. Ten zespół ma duszę. Takie momenty pokazują, że na tych chłopaków można liczyć - powiedział trener Sebastian Górski.

W nowym tygodniu Chrobry II rozegra dwa wyjazdowe mecze. W środę w ramach okręgowego Pucharu Polski zmierzy się z Legsadem Kościelec (godz. 17.00), a w sobotę w lidze z Polonią Nysa (godz. 16.00).

CHROBRY II GŁOGÓW – ODRA WODZISŁAW 3:2 (1:1)
1:0 Pieczarka 32
1:1 Kuczera 37
1:2 Krzyżak K. 49
2:2 Wojtyra 76
3:2 Kusztal 90

CHROBRY II: Szafer – Malczuk, Zarówny, Wawrzyniak, Jandziak (46 Iwanowicz), Pieczarka, Kusztal (90 Inoue), Wojtyra, Cieślicki (46 Matysiak), Jóźwiak (75 Bartlewicz), Maćkowiak (72 Krawiec).

ODRA: Onopko – Karpenko (46 Kalisz), Flak (82 Krzyżak B.), Szkatuła, Kuczera, Gałecki (70 Wenglorz), Kruppa, Krężelok, Tsybulnyk, Krzyżok K. (90 Pratsyshyn), Kovernyk.