Chrobry po raz drugi w 1 Liga PLE Cup

Za nami kolejne podejście do E-sportu i udział w turnieju 1 Liga PLE Cup w FIFA 23.
07-12-2022 06:20
autor: ŁJ
E-sport stał się popularny również w Polsce i nabrał na znaczeniu. W Polsce czołowym organizatorem e-sportowych rozgrywek i podmiotem zajmującym się profesjonalizacją rynku jest Polska Liga Esportowa. Współpracę z nią zawiązała Fortuna 1 Liga, dlatego od końca rundy jesiennej trwa rywalizacja pierwszoligowców w 1 Liga PLE Cup. Także i my zdecydowaliśmy się w niej wystartować, chcąc jeszcze bardziej rozszerzyć działalność klubu.
 
Chrobrym interesują się gracze z całej Polski i sami przesyłają swoje CV, aby móc wziąć udział w lidze pod szyldem klubu, jednak zdecydowaliśmy się pozostać lokalni i zaoferować taką możliwość osobom z Głogowa bądź jego najbliższego otoczenia. Jesteśmy przede wszystkim dla miasta i jego mieszkańców, do których chcemy wychodzić z jak najszerszą ofertą: sportową, społeczną czy teraz także e-sportową.
 
W pierwszym turnieju, który odbył się w Łodzi, klub reprezentował Jakub Nocoń w nagrodę za zwycięstwo w zawodach organizowanych przez Media Markt Głogów. Teraz kluby rywalizowały bezpośrednio ze swoich miast, a po naszej stronie pada do rąk wziął Jakub Lasota, który wygrał turniejowe zmagania organizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.
 
Jakub przegrał w grupie z przeciwnikami z Górnika Łęczna, Arki Gdynia, Stali Rzeszów, ŁKS-u Łódź i Sandecji Nowy Sącz. Cóż, początki bywają trudne, ale nie to jest najważniejsze. Nas cieszy, że możemy w ten sposób zyskać nowych odbiorców, a oni sami mogą spróbować czegoś nowego czy - na przykładzie licealistów z „jedynki” - zbierać organizacyjne doświadczenie, bo przystąpienie do turnieju wiąże się z kilkoma obowiązkami.
 
Dziękujemy obu Jakubom, Michałowi i całej reszcie grupy z LO I. W nowym roku mamy nadzieję zorganizować głogowski turniej w FIFA 23 i wystawić swojego reprezentanta na kolejny wyjazdowy turniej 1 Liga PLE Cup.