Kontrakty młodzieżowców Chrobrego

Miłosz Jóźwiak, ale też szeroka grupa innych młodzieżowców w ostatnich miesiącach podpisywała z Chrobrym swoje pierwsze kontrakty.
22-09-2022 11:25
autor: ŁJ
W ostatnich miesiącach klub podpisywał kontrakty z szeroką grupą swoich młodzieżowców. Część z nich ma już za sobą debiuty w pierwszym zespole, a nawet zdobyte bramki, inni o taki debiut cały czas walczą. W pierwszym Chrobrym stopniowo odgrywają coraz większą rolę i kto wie czy wkrótce któryś z nich nie pójdzie w ślady Dominika Piły, który niedawno zadebiutował w Ekstraklasie.
 
W tym sezonie w Chrobrym wystąpiło już trzech zawodników z zespołów młodzieżowych, a dwóch z nich zrobiło to po raz pierwszy. U trenera Marka Gołębiewskiego pierwsze minuty zebrali Albert Zarówny i Miłosz Jóźwiak. Albert jako środkowy obrońca zadebiutował w wygranym 3:1 meczu Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn, rozgrywając wówczas pełne 90 minut. Wcześniej, bo już w lipcu, po raz pierwszy w Chrobrym zagrał 20-letni Miłosz Jóźwiak. Występujący z przodu wychowanek Chrobrego ma już pięć rozegranych spotkań i dwie bramki na koncie, w tym najcenniejszą z ostatniego spotkania w Gdyni – po jego trafieniu w 90 minucie Pomarańczowo-Czarni wygrali 4:3. Tak Albert, jak i Miłosz są związani z klubem kontraktami, kolejno w opcjach 3+1 i 1+1.
Do młodzieżowców Chrobrego już w trakcie sezonu dołączył 18-letni pomocnik Jakub Cieślicki. Były zawodnik ŁKS-u Łódź i Lechii Gdańsk w trakcie okresu przygotowawczego przebywał w Chrobrym w charakterze testów. Później trenerzy i klub zdecydowali o jego pozyskaniu, stąd podpisana umowa w opcji 2+1.
 
Jakub Cieślicki, podobnie jak Miłosz Jóźwiak z Albertem Zarównym, są w szerokiej kadrze pierwszoligowców, ale oglądamy ich także w meczach Chrobrego II, który w tym sezonie po raz pierwszy w historii rywalizuje na poziomie 3 Ligi. Robi to najmłodszym składem w całej lidze, o czym mówi klasyfikacja Pro Junior System, w której zajmuje pierwsze miejsce z wyraźną przewagą. Budując trzecioligowy skład, a co za tym idzie jak najszersze zaplecze „jedynki”, podpisano kontrakty z Adrianem Marciniakiem, Olafem Zygmuntem, Michałem Fryzowiczem, Gabrielem Draczyńskim, Maciejem Maćkowiakiem, Tymonem Krawcem, Bartkiem Szaferem, Marcelem Jaszczykiem czy Natanem Malczukiem, a poza tymi młodzieżowcami także z bardziej doświadczonymi, którymi są Tomasz Wojciechowski i Toshiya Inoue.