Fortuna 1 Liga: po 2 kolejce

Sytuacja w tabeli po dwóch spotkaniach nowego sezonu.
25-07-2022 09:01
Poniedziałkowym zwycięstwem Podbeskidzia Bielsko-Biała w Opolu dobiegła końca 2 kolejka Fortuna 1 Ligi. Górale wygrali 2:1, choć jeszcze w 86 minucie było... 0:0. Jedynym zespołem z kompletem punktów jest Puszcza Niepołomice.

Puszcza po wygranej z Górnikiem Łęczna w 1 kolejce, tym razem pokonała Stal Rzeszów 2:1 i z sześcioma punktami jest pierwsza, tuż przed GKS-em Katowice, któremu niewiele zabrakło, aby być na samej górze. Katowiczanie w meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza prowadzili 2:0, a później 3:2, jednak Daniel Pietraszkiewicz golem w 90 minucie dał spadkowiczowi z Ekstraklasy remis.

Chrobry z jednym punktem jest na 15 pozycji. W identycznej punktowo sytuacji, jak głogowianie, są jeszcze cztery inne ekipy. W tym Chojniczanka Chojnice, z którą Chrobry zagra w najbliższej kolejce.

Stawkę zamyka Resovia Rzeszów, która obok Odry Opole nie zdobyła jeszcze punktu.