Rozpoczęły się prace na kortach tenisowych Chrobry Głogów S.A.!

Jak co roku profesjonalna firma przygotowuje korty do sezonu
22-04-2024 02:01
autor: MK / MK / zdjęcia: MK

Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do nowego sezonu tenisowego. Profesjonalna firma odnawia cztery oświetlone korty o nawierzchni ceglastej, aby zapewnić graczom komfortowe i bezpieczne warunki do gry.

Sezon tenisowy na kortach Chrobry Głogów S.A. trwa od maja do października. Co roku przed jego rozpoczęciem, korty poddajemy profesjonalnej renowacji przez zewnętrzną firmę.

Proces przygotowawczy obejmuje kilka etapów:

  1. Demontaż linii i frezowanie kortów: Pierwszym krokiem jest demontaż starych linii i wyrównanie nawierzchni kortów za pomocą frezarki. Pozwala to na usunięcie wszelkich nierówności i ubytków, zapewniając równomierną powierzchnię gry.
  2. Zakuwanie linii: Następnie, na nowo wyrównanej nawierzchni, zakuwane są nowe linie. Ten etap zapewnia precyzyjne wyznaczenie pola gry i gwarantuje estetyczny wygląd kortów.
  3. Uzupełnianie mączki: Kolejnym krokiem jest uzupełnienie ubytków mączki ceglanej. Mączka zapewnia odpowiednią przyczepność i amortyzację, co wpływa na komfort gry i zmniejsza ryzyko kontuzji.
  4. Czyszczenie odpływów: Ważnym elementem przygotowań jest również wyczyszczenie odpływów, aby zapewnić prawidłowe odprowadzanie wody z kortów podczas deszczu.
  5. Montaż siatek: Ostatnim etapem jest montaż nowych siatek tenisowych. Siatki muszą być odpowiednio napięte i ustawione na właściwej wysokości, aby zapewnić prawidłowe warunki do gry.

 

Dzięki starannemu przygotowaniu korty tenisowe Chrobry Głogów S.A. przyjmą graczy już w maju.

Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa do skorzystania z naszej oferty i spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu!