Rozpoczęły się prace budowlane na III płycie i w kompleksie Piastów

27 lipca na teren kompleksu Piastów i III płyty weszli pracownicy firm budowlanych. Tym samym rozpoczęły się prace przy tych inwestycjach.
27-07-2023 09:43
autor: MK / MK / zdjęcia: MS
27 lipca rozpoczęła się realizacja 2 inwestycji, na które Chrobry Głogów S.A. otrzymał dofinansowanie z programów Ministerstwa Sportu i Turystyki — Sportowa Polska 2022 oraz Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej 2022.
 
To "Budowa boisk piłkarskich przy ul. Bolesława Śmiałego w Głogowie" oraz "Modernizacja boiska treningowego nr 3 ze sztuczną nawierzchnią".
 
Pierwsza realizacja kosztuje 6,8 mln zł. Ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Chrobry pozyskał 2,5 mln zł. 4,3 mln zł to wkład Gminy Miejskiej Głogów. W ramach zadania powstanie nowe boisko trawiaste oraz boisko typu Orlik. Dodatkowe boisko pomoże Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów w podniesieniu poziomu szkolenia ponad 700 zawodników trenujących w grupach od U5 do U19.
 
Druga realizacja to 2,9 mln zł. Środki MSiT to 1,8 mln zł, a 1,1 mln zł to wkład Gminy Miejskiej Głogów. W ramach tego projektu zmodernizowane zostanie boisko ze sztuczną murawą, które jest nieocenionym miejscem treningu podczas trudnych warunków pogodowych, zwłaszcza jesienią i zimą.
 
Inwestycja na Osiedlu Piastów Śląskich zakończy się w 2024 roku, a modernizacja III płyty jesienią 2023.

Zadanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022 organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.