Jak przygotowujemy korty do sezonu?

Co roku udostępniamy korty tenisowe w sezonie, który trwa od maja do października. Sprawdź, jak są przygotowywane do gry!
11-05-2023 01:05
autor: MK / PM / zdjęcia: MK/MS

Chrobry Głogów S.A. wraz z firmą zajmującą się budową i renowacją kortów tenisowych przeprowadził prace przygotowawcze do sezonu letniego na obiekcie przy Hali im. Matuszaka. Prace zapewniają graczom idealne warunki do gry, a także zabezpieczają nawierzchnię przed uszkodzeniami i wypadkami.

Jak przebiega przygotowanie kortów do sezonu?

Najpierw frezujemy nawierzchnię. Usuwa to nierówności i zagłębienia. Dzięki temu powierzchnia kortu jest bardziej jednorodna, co pozytywnie wpływa na jakość gry.

Frezowanie kortu

Następnie zakuwamy linie, aby dokładnie zaznaczyć granice boiska. To istotne dla graczy, którzy mają pewność, że pole gry jest dokładne i zgodne z wymaganiami.

Zakuwanie linii

Po tym etapie uzupełniamy mączkę. To specjalny rodzaj nawierzchni. Składa się z wapna, glinki i innych składników. Jest stosowana na nawierzchniach ziemnych i zapewnienia odpowiednią przyczepność butów i piłki.

Mocowanie siatek

Ostatnim etapem jest czyszczenie odpływów. Dzięki temu woda szybciej i skuteczniej znika z powierzchni kortu. To ważne, zwłaszcza podczas deszczowej pogody, kiedy woda zalega na kortach i niszczy nawierzchnię.

Czyszczenie odpływów

Po wykonaniu tych prac kort jest gotowy do użytku i zapewnia idealne warunki do gry. Sezon letni to czas, kiedy liczba graczy korzystających z obiektu wzrasta, a wymagania co do jakości nawierzchni stają się bardzo wysokie.

Dzięki doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościom pracowników firmy prace te zostały wykonane w sposób fachowy i skuteczny, co przyczyniło się do poprawy jakości kortu i zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Z kortów skorzystasz codziennie od 8:00 do 23:00.

Rezerwacja w portierni Hali im. Matuszaka lub pod nr tel. 76 835 55 76.