Umowa na budowę boiska zadaszonego podpisana!

20 grudnia Chrobry Głogów oraz Quortex Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego podpisali umowę na wykonanie "Budowa boiska sportowego o wymiarach 20x40 m z zadaszeniem łukowym z zewnętrzną podziemną instalacją zasilającą". Zadanie realizowane jest w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022"
21-12-2023 09:00
autor: MK / PM / zdjęcia: MS

20 grudnia 2023 Chrobry Głogów S.A. oraz Quortex Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą "Budowa boiska sportowego o wymiarach 20x40 m z zadaszeniem łukowym z zewnętrzną podziemną instalacją zasilającą". Prace będą kosztowały prawie 1,7 mln zł i zakończą się uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie najpóźniej do dnia 28.06.2024r.

Zadanie jest dofinansowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022" w kwocie 0,92 mln zł, resztę stanowi wsparcie z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.

W ramach prac powstaje całkiem nowe boisko na terenie boiska uniwersalnego na Basenach Zewnętrznych. Nawierzchnią jest trawa syntetyczna z polietylenu o wielkości 20x40m, a zadaszeniem drewniana konstrukcja oparta na łukowych dźwigarach. Wewnątrz jest oświetlone. To obiekt typowo treningowy dla najmłodszych grup Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów.

Prace zaczną się w styczniu 2024r.

Zadanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022 organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.