Wracają zajęcia aqua aerobiku!

Już od października do Pływalni Chrobry wracają zajęcia aqua aerobiku!
29-08-2023 08:28
autor: MK / MB / zdjęcia: MB

Po przerwie wakacyjnej do Pływalni Chrobry wracają zajęcia aqua aerobiku. Rozpoczną się one w październiku i będą odbywały się w każdą środę i piątek o 19:30. Poprowadzi je jak wcześniej Marta Kosela.

Wstęp na ćwiczenia jest możliwy dzięki biletom, karcie klienta lub systemom benefitów, które honorujemy w Pływalni.

Aqua aerobik, to forma ćwiczeń fizycznych wykonywanych w basenie. Jest to aktywność, która łączy tradycyjne ćwiczenia aerobowe z zaletami ćwiczeń siłowych w wodzie. Aqua aerobik to popularna forma aktywności rekreacyjnej i treningowej ze względu na niskie obciążenie stawów i mięśni, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Podczas sesji aqua aerobiku uczestnicy wykonują różnorodne ruchy i ćwiczenia, takie jak kroki taneczne, skoki, biegi w miejscu, unoszenie kolan i inne. Woda stawia naturalny opór, który wymaga większego wysiłku mięśniowego, co wzmocnia mięśnie i poprawia wydolność.

Zalety aqua aerobiku to m.in.:

  1. Niskie obciążenie stawów: Dzięki wodzie, ćwiczenia mniej obciążają stawy, co jest korzystne dla osób z kontuzjami lub problemami z układem kostno-stawowym.

  2. Wzmocnienie mięśni: Ruch w wodzie wymaga większego wysiłku, co wzmacnia mięśnie.

  3. Poprawa kondycji serca i układu oddechowego: Regularnie wykonywany aerobik w wodzie poprawia wydolność serca i układu oddechowego.

  4. Redukcja stresu: Kontakt z wodą i wykonywanie ćwiczeń w przyjemnej atmosferze redukuje stres i poprawia samopoczucie.

  5. Poprawa elastyczności i koordynacji: Ruch w wodzie angażuje różne grupy mięśni, co poprawia elastyczność i koordynację ruchową.

  6. Odpoczynek dla ciała: Woda działa jak naturalny masaż, rozluźnia mięśnie i redukuje napięcia.

Aqua aerobik jest dostosowany do różnych poziomów zaawansowania, dzięki czemu jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Przed rozpoczęciem nowej aktywności fizycznej zawsze warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli masz jakieś istniejące schorzenia lub ograniczenia zdrowotne.