Wsparcie terapii siłami natury!

Fizykoterapia w Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów S.A.

Fizykoterapia wykorzystuje bodźce fizyczne — elektryczność, zimno, ciepło, pole magnetyczne czy ultradźwięki do wsparcia terapii manualnej i ćwiczeń.

Dzięki temu terapia działa z lepszym skutkiem.

Krioterapia
Magnetoterapia
Ultradźwięki

Fizykoterapia dogłębnie wpływa na organizm dzięki bodźcom fizycznym.

Rozluźnia mięśnie, rozbija zwapnienia, usuwa krwiaki, relaksuje i likwiduje stany zapalne.

Dzięki temu terapia jest bardziej skuteczna i szybsza nawet o kilka wizyt.

Fizykoterapia

Działanie bodźców fizycznych jest najbardziej widoczne we wsparciu terapii manualnej przy beznadziejnych przypadkach.

Gdy sama terapia czy ćwiczenia sobie nie radzą, wtedy fizykoterapia pokazuje swoją moc. Rozbija zwapnienia, rozluźnia mięśnie, które nie poddawały się dłoniom fizjoterapeuty oraz likwiduje krwiaki i stany zapalne. To przyspiesza kolejne etapy powrotu do sprawności.

Jak wygląda zabieg fizykoterapii?

Zabiegi fizykoterapeutyczne są łatwe do zastosowania. Polegają najczęściej na leżeniu i poddawaniu się bodźcom fizycznym sterowanym przez rehabilitantkę. Są też tanie, jak na czas trwania zabiegu i jakość wsparcia, jakie oferują.

Skończ z bólem, który jest z Tobą codziennie. Zacznij swoją drogę do sprawności dzięki rehabilitacji wspartej fizykoterapią w Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów S.A. Wystarczy, że zadzwonisz pod 504 274 097 i umówisz się na wizytę.

Co daje fizykoterapia?

Gdy skorzystasz z leczenia wspartego bodźcami fizycznymi, szybko zobaczysz pierwsze efekty tej współpracy. Skutki będą zauważalne na pierwszy rzut oka.

Fizykoterapia skończy Twoje zmagania z długą rehabilitacją wspartą tylko ćwiczeniami. Połączenie bodźców fizycznych, ćwiczeń i terapii rozpocznie Twoją szybką drogę do sprawności.

Kto i od kiedy stosuje fizykoterapię?

Zabiegi, które wspierają terapię manualną, są przebadane i stosowane od wielu lat. Część z nich jest znana od starożytności, a niektóre pojawiły się dość niedawno. Na przykład fala uderzeniowa swój debiut miała w niemieckiej kadrze na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, gdzie wyniki jej działania były oszałamiające. Już 2 lata później, na Mistrzostwach Świata we Francji kilka drużyn stosowało zabiegi falą do przywracania zawodników do sprawności.

Co jest takiego wyjątkowego w fizykoterapii?

Wyjątkowe w fizykoterapii jest przekierowanie mocy wielu niszczycielskich żywiołów do pomocy w leczeniu urazów. Dogłębnie i silnie wpływają one na organizm. Dzięki temu rozbijają zwapnienia w stawach przy łokciu tenisisty. Usuwają obrzęki i krwiaki przy złamaniach i obiciach. To ujarzmiona moc, która działa dla pacjentów. Przez tę moc zabiegi są krótkie, aby nie zrobić krzywdy.

Jak stosujemy fizykoterapię?

W Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów S.A. stosujemy fizykoterapię od 20 lat do pomocy przy urazach profesjonalnych sportowców. Przyspieszamy ich regenerację i powrót do treningów. Różnorodny sprzęt, jaki posiadamy, wspiera pracę fizjoterapeutek na co dzień, przy leczeniu codziennych, prostszych niż sportowe kontuzji.

Zapisz się na terapię wspieraną bodźcami fizycznymi w Centrum Rehabilitacji teraz i przyspiesz swój powrót do sprawności!

Zastosowanie fizykoterapii

Fizykoterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości:

  • nerwobóli i zespołów bólowych,
  • zwyrodnień stawów,
  • choroby tkanek,
  • obrzęków. 

I wielu więcej!

Cennik zabiegów rehabilitacji

 

czas

cena
Krioterapia miejscowa3 min25 zł
Masaż wirowy
kończyn górnych
15 min20 zł
Masaż wirowy
kończyn dolnych
15 min25 zł
Masaż podwodny z
kąpielą perełkową
15 min40 zł
Laseroterapia10 min15 zł
Fala uderzeniowa 70 zł
Magnetoterapia30 min25 zł
Elektroterapia15 min15 zł
Ultradźwięki, fonoforeza5 min15 zł
Światłoterapia15 min

15 zł

Tlenoterapia1 min2 zł
Terapia energotonowa (Hi-Top)30 min60 zł
Terapie energotonowa (Hi-Top)60 min100 zł