Ciesz się pełną sprawnością nawet po jednej wizycie!

Terapia manualna w Centrum Rehabilitacji

Terapia manualna to różne metody przywracania sprawności i likwidacji bólu przy zastosowaniu specjalistycznych chwytów, ruchów, dźwigni oraz ucisków. Fizjoterapeutki używają swoich rąk do pomocy przy bólu i ograniczeniu ruchomości.

W Centrum Rehabilitacji stosujemy wiele technik terapii manualnej np. PNF, terapia punktów spustowych i powięzi czy pinoterapia.

Terapia manualna
Rehabilitacja terapią manualną
Rehabilitacja artromotem

Terapia manualna

Terapia manualna to podstawa arsenału fizjoterapeutek Centrum Rehabilitacji.

Daje szybkie rezultaty, nawet w czasie jednej wizyty.

Skupia się na zlikwidowaniu przyczyny, a nie objawów, dlatego efekt jest długotrwały.

Terapia manualna pomaga szybko powrócić do treningów i startów w zawodach po urazach i kontuzjach. Likwiduje ból i przywraca pełny zakres ruchu w stawach. Dzięki zabiegom wymuszone przez urazy przerwy w aktywności fizycznej są krótkie i kończą się powrotem do normalnego funkcjonowania.

Rehabilitacja przy zastosowaniu terapii manualnej daje szybki i długotrwały efekt dzięki usunięciu przyczyny np. napięcia czy naderwania mięśnia. Pomoże Ci na przykład, gdy czujesz lekki, irytujący ból podczas treningu, który przy dłuższych ćwiczeniach Cię wkurza. Wizyta w Centrum Rehabilitacji pomoże Ci też, gdy przy każdym treningu lub ćwiczeniu musisz stosować opaski, lub usztywniacze, bo odczuwasz bez nich ból.

Chcesz się pozbyć bólu i przywrócić nieograniczony zakres ruchu, a terapia manualna w Centrum Rehabilitacji Ci w tym pomoże. Wystarczy, że zarejestrujesz się na wizytę. Podczas pierwszego spotkania zdiagnozujemy Cię, przeprowadzimy wywiad i zaczniemy leczenie. Nie będziesz długo czekał — od rejestracji do terapii w CRO często mija mniej niż 48 godzin.

Terapia manualna pomoże Ci przejść od codzienności wypełnionej bólem, brakiem ruchomości i ograniczeniem zakresu ruchu do bezbolesnego, nieograniczonego ruchu.

Rehabilitacja tą metodą jest stosowana przez profesjonalnych sportowców — kolarzy, piłkarzy, ręcznych, siatkarzy czy tenisistów.

Czasem oczywiście zabieg może boleć. Zwłaszcza gdy mięsień jest bardzo napięty i zbity. Rozluźnienie go chwilę potrwa, ale efekt będzie jak błogosławieństwo. Po tym poznasz, że zabieg działa. Przed przyjściem czujesz ból, masz nikły zakres ruchu. W czasie wizyty pocisz się z cierpienia. Stosowane techniki wywołują u Ciebie chęć ucieczki. A potem nagle "pyk". Mięsień się poddał. Ustąpił. Rozluźnił. Zostało tylko wspomnienie walki i wielka ulga na długo.

Mamy ponad 20 lat doświadczenia w stosowaniu terapii manualnej przy trudnych urazach profesjonalnych sportowców. Wspomagamy ją fizykoterapią i ćwiczeniami, aby efekt był szybszy. Pomogliśmy wielu sportowcom — piłkarzom nożnym Chrobrego Głogów, szczypiornistom SPR, siatkarzom SPS, kolarzom TC Chrobry, pływakom i tenisistom. Oszczędziła im wiele czasu, bo efekt pojawiał się już nawet po 1 zabiegu.

Terapia manualna tak jak operacja usuwa przyczynę problemu. Tylko robi to bez operacji. Bez leżenia w szpitalu. Bez szpitalnego jadłospisu.

Od ponad 20 lat stanowi podstawę arsenału naszych fizjoterapeutek. Pomagała sportowcom przy zerwaniach mięśni, naderwaniach, stłuczeniach, zwichnięciach i złamaniach. Pomoże też Tobie.

Ta metoda leczenia wyewoluowała w starożytności, gdy ludzie odkryli, że dotyk i ucisk są w stanie leczyć. Z biegiem czasu powstawały nowe specjalistyczne techniki oparte na rozwoju nauki i wiedzy o ciele człowieka. Do wsparcia rąk fizjoterapeutek powstały narzędzia i metody ułatwiające i przyspieszające działanie.

Zarezerwuj wizytę w Centrum Rehabilitacji już teraz, aby uraz, który da się łatwo usunąć terapią manualną, nie stał się takim, z którym poradzi sobie tylko skomplikowana operacja i długotrwała rehabilitacja.

Zadzwoń 504 274 097

Cennik zabiegów rehabilitacji

 czascena

Konsultacja/ Ustalenie planu rehabilitacji/ Pierwsza wizyta

-50 zł
Terapia manualnado 60 min170 zł
Terapia manualnado 30 min90 zł
Kinesology taping-50 zł
Terapia manualna + kinesiology taping-200 zł
Instruktaż ćwiczeń-80 zł
Artomat (szyna CPM)40 min.20 zł
Presoterapia na jedną kończynę45 min.50 zł
Presoterapia - spodnie45 min.100 zł