Projekt "fYOUture" - Sportem prosto w stres!

Presja rodziców. Testy. Relacje z nauczycielami i uczniami. Publiczne wystąpienia. To tylko przykład sytuacji, które stresują uczniów szkół podstawowych. Ekipa projektu "fYOUture" z I Liceum Ogólnokształcącego ma jeden cel. Przekazać młodszym rocznikom jak radzić sobie ze stresem.
06-02-2023 07:56
autor: MK / OM / zdjęcia: OM

Od 23 stycznia ekipa projektu "fYOUture" z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie odwiedza uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mierzą się ze stresem w swoim codziennym życiu szkolnym.

Program składa się z wizyt w szkołach podstawowych na terenie Głogowa i okolic, w ich trakcie drużyna prowadzi wykłady, warsztaty i ćwiczenia. 

Celem akcji jest dostarczenie młodszym uczniom praktycznych narzędzi i metod radzenia sobie ze stresem, który powodują m.in. nadchodzące testy, presja rodziców, zagubienie przy wyborze drogi na przyszłość i trudności w relacjach z nauczycielami i uczniami.

Program "fYOUture" to świetna okazja do uzyskania wsparcia od starszych koleżanek, które same przeszły przez trudne chwile w szkole.

O projekcie 'fYOUture" i jego efektach można przeczytać na Instagramie, a już niedługo na TikToku oraz Spotify.

Chrobry Głogów S.A. wspiera projekt "fYOUture", bo jego przesłanie, związane z wykorzystaniem sportu do opanowania stresu jest nam bardzo bliskie.

W końcu sport rozładowuje napięcie, dzięki czemu wycisza i odpręża. Poprawia nastrój dzięki wytwarzaniu endorfin. Umożliwia bycia samemu ze sobą, odcięcie się od otoczenia i opanowanie myśli. Obiekty sportowe Chrobrego Głogów S.A. są miejscem relaksu dla wielu mieszkańców Głogowa.

Dziękujemy ekipie "fYOUture" za udostępnienie zdjęć z zajęć!