Nowe urządzenia dbają o najlepszą murawę w Fortuna I Lidze!

Od marca naturalne murawy obiektów piłkarskich Chrobrego Głogów nadzorują nowe urządzenia, które sprawiają, że nawierzchnia stadionu jest najlepszą w Fortuna 1 Lidze.
10-05-2023 01:11
autor: MK / PM / zdjęcia: JK

Chrobry Głogów S.A. w marcu pozyskał nowe urządzenia do pielęgnacji muraw. Kosiarkę bijakową Trilo C15 oraz aerator Wiedenmann Terra Slit. Dzięki rozbudowaniu parku specjalistycznych maszyn do dbania o murawy, Chrobry wraca na pozycję klubu z najlepszą nawierzchnią w Fortuna 1 Lidze.

Skaryfikator Trilo C15 to urządzenie, którego przeznaczeniem jest koszenie, skaryfikacja i zbieranie trawy. Może służyć do zbierania liści, które znajdą się na murawie. Wiatraki o 18 łopatkach zapewniają efektywne usuwanie skoszonej trawy i liści przez wdmuchiwanie materiału do kosza. Ostrza do skaryfikacji zostawiają ściętą murawę napowietrzoną i zregenerowaną. Są jak balsam po goleniu. Dzięki specjalnemu systemowi montażu ostrzy, są one łatwe do czyszczenia i wymiany.

Drugim urządzeniem jest aerator Wiedenmann Terra Slit. Pomaga ono w zabezpieczaniu murawy przed kałużami, zwiększa elastyczność trawnika, usuwa filc oraz pozwala na dogłębne dosianie trawy.

Maszyny działają na naturalnych murawach stadionu oraz boisk treningowych. Dzięki ich pracy gra i szkolenie to sama przyjemność.