Wyremontowana trzecia płyta już służy młodym piłkarzom

Wyremontowana trzecia płyta treningowa ze sztuczną nawierzchnią oficjalnie otwarta, a jeszcze dziś odbędzie się na niej pierwszy mecz ligowy.
03-11-2023 08:38
autor: ŁJ
Oficjalnego otwarcia i podsumowania ukończonych prac podczas spotkania z dziennikarzami dokonali Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz, Prezes Chrobrego Głogów S.A. Piotr Miselis i Dyrektor Chrobrego Głogów S.A. Zbigniew Prejs. 
 
Popularna „trzecia płyta” służyła trenującym piłkarzom przez kilkanaście lat o każdej porze roku, w każdych warunkach atmosferycznych i o niemal każdej porze dnia - z samego rana, ale też po zmroku. W tym roku, w związku z pozyskaniem przez Chrobrego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przystąpiono do jej wyremontowania.
 
Prace objęły poszerzenie murawy do 110x70 metrów przy zachowaniu dotychczasowych wymiarów boiska (64x100m), całkowitą wymianę murawy stosując najwyższej jakości sztuczną trawę Polytan LigaTurf RS+ 245W na macie E-layer wraz z zasypem piaskiem oraz granulatem EPDM oraz wymianę ławek rezerwowych.
 
Zastosowanie najwyższej jakości materiałów było konieczne z uwagi na bardzo dużą częstotliwość prowadzonych na murawie zajęć. Tylko dziś odbędzie się na niej pięć jednostek treningowych Akademii Piłki Nożnej i mecz ligowy Chrobrego U-16. Spotkanie z Łużycami Lubań w II Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych będzie pierwszym rozegranym na boisku po jego otwarciu. Kolejnych pięć spotkań prowadzonych w ramach rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych zaplanowano na sobotę oraz niedzielę.
 
Od teraz zespoły Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Głogów, i nie tylko, mogą trenować w dużo lepszych warunkach bez względu na pogodę i porę dnia.
- Tę inwestycję, jedną z trzech zaplanowanych w najbliższym czasie na obiektach Chrobrego, zrealizowaliśmy dzięki środkom ministerialnym i z budżetu miasta. Kolejna jest obecnie realizowana na os. Piastów Śląskich, a trzecia to będzie zadaszone boisko wielofunkcyjne w kompleksie przy ul. Wita Stwosza. Dzisiaj jednak cieszymy się z oddania do użytku tego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Mamy kolejny zmodernizowany obiekt sportowy, który będzie służył długie lata piłkarzom Chrobrego - powiedział Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz.
 
- Akademia Piłki Nożnej Chrobrego Głogów zyskała ostatnio dużego sponsora jakim jest KGHM Polska Miedź S.A. i również ta inwestycja jest bardzo potrzebna właśnie dla naszych dzieci i młodzieży - powiedział Prezes Spółki Chrobry Głogów S.A. Piotr Miselis
 
- Jako klub rozwijamy się bardzo mocno, ale bez pieniędzy z zewnątrz, z KGHM czy w przypadku tej inwestycji pochodzących z Gminy Miejskiej Głogów i Ministerstwa Sportu i Turystyki, nie byłoby to możliwe. Inwestycje w infrastrukturę pozwalają na to, by wierzyć, że w naszej Akademii pojawi się więcej takich zawodników jak Zarówny czy Bartlewicz - powiedział Dyrektor Klubu Chrobry Głogów Zbigniew Prejs.
 
Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022" w kwocie 1,8 mln zł, resztę stanowi wsparcie z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.