Wystartowało Świąteczne Głogów Bocci Open!

IKSON Głogów zaprosił do Hali Widowiskowo-Sportowej kilkanaście drużyn bocci!
19-04-2024 01:53
autor: MK / MK / zdjęcia: MK

W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie wystartował dziś o godzinie 9:00 Wielkanocny Głogów Bocci Open 2024 - amatorski turniej w bocci organizowany przez IKSON Głogów.

Na starcie stanęło 20 drużyn z całego Dolnego Śląska, m.in. z Fundacji Autenticon Sława, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polkowicach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Soli, Legnickiej Integracji Sportowej, Simetu Jelenia Góra, Warsztatów Terapii Zajęciowej "Przystań" Cichych Pracowników Krzyża, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Głogowie, Startu Zielona Góra, KSI STARTU Szczecin, PSONI Koło w Głogowie oraz Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie - Laboratoria Przyszłości.

W sumie to blisko 80 osób z różnymi niepełnosprawnościami, dla których bocci jest nie tylko sportem, ale przede wszystkim doskonałą okazją do integracji i spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wiceprezydent Miasta Głogowa Wojciech Borecki, a zawodnikom życzeń powodzenia i sportowej walki życzyli m.in. Wicestarosta Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia i Prezes Chrobry Głogów S.A. Dariusz Kubiak.

Już pierwsze mecze turnieju dostarczyły wiele emocji.

Zawodnicy walczą z ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Atmosfera jest fantastyczna!

Turniej potrwa do godziny 15:00. Zwycięzcy otrzymają puchary i medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Wielkanocny Głogów Bocci Open 2024 to nie tylko sportowe zmagania, ale przede wszystkim święto integracji i pokaz możliwości osób z niepełnosprawnościami.