Kończy się projekt fYOUture

Kończy się wspierany przez Chrobry Głogów uczniowski projekt fYOUture.
25-04-2023 02:14
autor: MK / AO / zdjęcia: AO

Kończy się projekt fYOUture, którego celem było przedstawienie uczniom szkół podstawowych metod radzenia sobie ze stresem. Organizatorki wzięły udział w akcji podsumowującej program Zwolnieni z Teorii, w ramach którego powstał projekt fYOUture.

Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem uczniów i nauczycieli. Kończy się jako element programu Zwolnieni z Teorii, ale będzie kontynuowany w formie podcastu i profilu na Instagramie.

Gdy pod koniec 2022 roku Ola Mihułka zgłosiła się z opisem swojego projektu, który powstał w ramach akcji Zwolnieni z Teorii do Chrobrego, nie mogła przeczuwać jak wiele będzie w stanie dokonać.

Z małego uczniowskiego pomysłu zamienił się on w wizyty w szkołach, gdzie w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych organizatorki przedstawiały sposoby radzenia sobie ze stresem.

Jak mówi sama Ola:

Projekt przebiegł bardzo intensywnie. Odwiedziliśmy głogowskie i okoliczne szkoły podstawowe. Zainteresowanie projektem wśród uczniów było spore i dostałyśmy wiele miłych słów nie tylko od młodzieży ale też od nauczycieli.

Stres jest sporym problemem wśród dzieci i młodzieży. Jego głównymi przyczynami są: niepowodzenia w nauce, wymagania nauczycieli oraz brak akceptacji rówieśników.

Według badań nawet 48% uczniów szkół podstawowych wybiera sport, jako metodę poradzenia sobie ze stresującymi sytuacjami.

Chrobry Głogów wsparł projekt fYOUture za przedstawianie sportu, jako bardzo skutecznej metody walki ze stresem.