Interaktywna lekcja historii Głogowa

W Hali WIdowiskowo-Sportowej im. Matuszaka odbyła się przygotowana specjalnie dla uczniów Szkół Podstawowych interaktywna lekcja historii.
31-03-2023 11:31
autor: MK / MK / zdjęcia: MK

Hala Widowiskowo-Sportowa im. Matuszaka gościła niesamowitą lekcję historii. "Głogów — moje miasto, moja ojczyzna". Wzięli w niej udział uczniowie Głogowskich szkół podstawowych. Poznali historię swojego miasta od upadku Festung Glogau, aż do dzisiaj. Po wykładzie zapoznali się z pamiątkami wojennymi. Lekcja odbyła się w ramach I Głogowskiego Festiwalu Historycznego.

Lekcja rozpoczęła się od pokazu mody, który przedstawił zmiany w modzie oraz pomysłowość mieszkańców zniszczonych przez wojnę miast. Był płaszcz z koca, była sukienka ze spadochronu, sukienka z zasłon czy buty z drewna.

Kolejnym punktem był wykład o trudnej, naznaczonej wieloma tragediami historii powojennego Głogowa. O zmianie granic Polski, która wpłynęła na wędrówkę ludzi ze wschodu na zachód. O pierwszych osadnikach. O pierwszym burmistrzu.

Cały wykład ubarwiony był zdjęciami i wspomnieniami byłych i nowych mieszkańców zniszczonego w 85% miasta.

Po teorii przyszła pora na praktykę.

Uczniowie mieli możliwość obcować z bronią, pojazdami, historykami, którzy przybliżali czasy już dawno minione, a które są widoczne do dziś.

Kolejne punkty I  Głogowskiego Festiwalu Historycznego w sobotę 01.04.