Kiedy przerwa technologiczna w Pływalni Chrobry w 2023 roku?

Co roku zamykamy Pływalnię i Strefę Saun na 2 tygodnie, aby przeprowadzić prace konserwacyjne, modernizacyjne i porządkowe. Kiedy nastąpi przerwa technologiczna w 2023 roku?
01-08-2023 09:26
autor: MK / MB / zdjęcia: MS

Co roku w okresie wakacyjnym Chrobry Głogów przeprowadza tak zwaną przerwę technologiczną. Jej termin pokrywa się ze wstrzymaniem przez WPEC Legnica dostaw ciepła do miasta.

W tym roku nie planujemy przerwy w sierpniu. Przewidywany termin przerwy technologicznej w 2023 roku to początek września. Dokładny termin podamy z wyprzedzeniem.

Do tego momentu Pływalnia i Strefa Saun są czynne wg. harmonogramów.

Przerwę technologiczną wykorzystujemy do prac w całej hali basenowej i podbaseniu. Myjemy szklane ściany, bo ich czyszczenie wymaga użycia rusztowania. Czyścimy i dezynfekujemy szatnie i natryski. Robimy przegląd i konserwację pompy wody, pompy powietrza, filtrów, wentylatorów, odpływów i węzłów cieplnych. 

Zajmujemy się basenami, w których wymieniamy wodę. Spuszczenie trwa 3-4 dni. Gdy niecki są puste, uzupełniamy fugi, doczyszczamy ściany i dno niecek. Ponowne napełnienie niecek wymaga takiego samego czasu. Po tym kilka dni trwa nagrzanie wody oraz doprowadzenie jej chemią basenową do spełnienia wymagań GIS.

Na koniec, przygotowana woda przechodzi badania bakteriologiczne i chemiczne. Gdy wszystko jest w porządku, otwieramy Pływalnię.