4 etap Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking za nami!

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking przyciągnął około 150 miłośników spacerów z kijkami.
25-09-2023 07:51
autor: MK / MK / zdjęcia: MK

23 września Głogów zamienił się w stolicę nordic walking podczas 4. etapu Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking. Impreza odbyła się na malowniczym terenie Bulwaru Nadodrzańskiego oraz Parku przy Rudnowskiej. Przyciągnęła około 150 uczestników.

Nordic Walking: Sposób na Aktywny Styl Życia

Nordic walking to forma spaceru z kijami, która pochodzi z Finlandii. Ta prosta i skuteczna forma aktywności fizycznej angażuje wiele mięśni, poprawia kondycję oraz wzmacnia organizm. Nordic walking jest dostępny dla wszystkich niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej.

Wspaniała Rywalizacja i Nagrody

Uczestnicy festiwalu mieli do wyboru trzy trasy: 2,5 km, 5 km i 10 km, pozwalając każdemu dostosować dystans do swoich możliwości. Każdy startujący miał również szansę na wygraną, ponieważ po zakończeniu marszu odbyło się losowanie nagród. Nagrodami był sprzęt sportowy oraz nagroda główna - voucher o wartości 1100 zł do hoteli sieci Interferie.

Wspólna Inicjatywa Głogowa

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie "Aktywni" Zagłębia Miedziowego, Gmina Miejska Głogów oraz Chrobry Głogów S.A. To właśnie dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu uczestnicy mieli okazję spędzić dzień aktywnie i radośnie na świeżym powietrzu, czerpiąc korzyści dla zdrowia.

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking w Głogowie to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do integracji i promocji zdrowego stylu życia. Dla wszystkich uczestników to wyjątkowy dzień, który zostanie zapamiętany na długo.