Umowa na modernizację kompleksu na Osiedlu Piastów podpisana

5 lipca 2023 Chrobry Głogów S.A. oraz Anmed Sp. z o. o. z Dzierżysławia podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą "Modernizacja obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie. Budowa boiska naturalnego oraz boiska typu Orlik wraz z towarzyszącą infrastrukturą - III etap."
05-07-2023 01:50
autor: MK / PM / zdjęcia: PM

5 lipca 2023 Chrobry Głogów S.A. oraz Anmed Sp. z o. o. z Dzierżysławia podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą "Modernizacja obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie. Budowa boiska naturalnego oraz boiska typu Orlik wraz z towarzyszącą infrastrukturą - III etap." Prace będą kosztowały 6 mln 826 tys zł i rozpoczną się w najbliższym czasie. Zadanie jest dofinansowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Sportowa Polska 2022 w kwocie 2,5 mln zł, resztę stanowi wsparcie z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.

W ramach modernizacji powstaną dwa nowe boiska. Jedno trawiaste, o wymiarach 62x100m, które pozwoli na treningi i mecze drużyn młodzieżowych Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów. Będzie oświetlone z 6 masztów na poziomie 200lux, co umożliwi organizację meczów wieczorami. Ponadto pod całą powierzchnią zamontowany będzie system drenażu oraz automatyczne zraszacze, które pobierać będą wodę ze zbiornika retencyjnego. Przy boisku powstanie trybuna na 116 osób i ławki rezerwowych.

Drugie będzie boisko typu „Orlik” ze sztuczną trawą. 4 maszty oświetlą je na poziomie 75lux. Będzie posiadało system drenażu oraz piłkochwyty wokół. Przy boisku powstanie trybuna na 52 osoby. Trzecim nowym elementem w Centrum Treningowym Piastów będzie parking  na 20 aut wraz ze stojakami na rowery i chodnikami.

Najważniejszą zmianą, jaką wprowadzi modernizacja, będzie obrócenie boiska naturalnego o 90* względem jego obecnego położenia. Zniknie stara trybuna i wał, na którym się obecnie znajduje.

Z Centrum Treningowego Piastów po modernizacji będzie korzystać ponad 700 piłkarzy, którzy trenują w drużynach Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów. Będą trenować oraz rozgrywać mecze ligowe na nowej nawierzchni.

Wykonanie przebudowy zakończy proces, który miał 3 etapy. Pierwszym była budowa budynku piłkarskiego, drugim powstanie boiska rozgrzewkowego z naturalną nawierzchnią i zbiornika retencyjnego, a trzeci to budowa nowych boisk.

Prace są planowane na lata 2023 i 2024.

Zadanie dofinansowane w ramach programu Sportowa Polska 2022 organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mapa poglądowa.