Umowa na remont III płyty podpisana!

10 lipca Chrobry Głogów oraz Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna podpisali umowę na wykonanie "Remont boiska treningowego nr 3 ze sztuczną murawą". Zadanie realizowane jest w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022"
11-07-2023 07:23
autor: MK / PM / zdjęcia: MS

10 lipca 2023 Chrobry Głogów S.A. oraz Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o. o. z Piaseczna podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą "Remont boiska treningowego nr 3 ze sztuczną nawierzchnią". Prace będą kosztowały 2 mln 997 tys. zł i rozpoczną się w najbliższym czasie.

Zadanie jest dofinansowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022" w kwocie 1,8 mln zł, resztę stanowi wsparcie z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.

III płyta to boisko ze sztuczną nawierzchnią, które jest nieocenione przy treningach w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki tej murawie grupy Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów nie muszą przerywać treningów jesienią i zimą.

W ramach prac zostanie wymieniona zużyta nawierzchnia płyty. Zachowany zostanie wymiar boiska 64 × 100 m, a sama murawa zostanie zwiększona do wymiarów 70 × 110 m. Dzięki temu strefy bezpieczeństwa wyniosą od 3 do 5 m.

Ponadto:

  • wyrównana zostanie wierzchnia warstwa podbudowy,
  • wykonane zostanie utwardzenie z kostki brukowej,
  • wymienione zostaną wiaty dla zawodników i trenerów,
  • wstawione zostaną nowe bramki,
  • usunięty będzie fragment nasypu pomiędzy 2 i 3 płytą i wstawione tam zostanie ogrodzenie z bramą.

 

Prace zaczną się niebawem.

Zadanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej edycja 2022 organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.