3 Liga: Chrobry II gra z liderem

To ostatni na wyjeździe, a przedostatni w całej rundzie. W samo południe początek meczu Chrobrego II z Rakowem II Częstochowa.
12-11-2022 09:56
autor: ŁJ
Oceniając po tabeli, przed Chrobrym najtrudniejszy mecz w lidze. Raków II jest liderem i do tej pory żaden zespół nie znalazł sposobu na jego pokonanie. Częstochowianie 10 meczów wygrali, a 5 zremisowali, więc nawet ich bilans bramkowy robi wrażenie – 30:8, bo nikomu nie udało się zejść poniżej dziesięciu straconych goli. Dopiero ostatnie kolejki nieco „zahamowały” drużynę z Częstochowy, jeśli tak można powiedzieć o czterech remisach w pięciu ostatnich kolejkach.
 
Z drugiej strony mamy Chrobrego, który przecież na wyjazdach prezentuje się bardzo dobrze i ostatnio regularnie punktuje. W czterech ostatnich spotkaniach Pomarańczowo-Czarni zdobyli 8 punktów, dwukrotnie wygrywając i tyle samo razy remisując. Dodatkowo głogowian mógł napędzić występ sprzed tygodnia, w którym po golu Adriana Marciniaka w doliczonym czasie pokonali Górnika II Zabrze 4:3.
 
Raków, Górnik, Miedź i Chrobry to jedyne drugie zespoły swoich klubów na tym poziomie. Dwa takie mecze Chrobry już wygrał i choć teraz zmierzy się z Rakowem, który też jest beniaminkiem, z pewnością będzie trudniej. Kadra Rakowa to nie tylko sama młodzież, ale też bardziej doświadczeni piłkarze, jak 30-letni Michał Czekaj, 36-letni Przemysław Oziębała czy 38-letni Piotr Malinowski, który ma ponad 150 gier w Ekstraklasie.
 
 
 

Sobota, 12 listopada

12.00 Raków II Częstochowa – Chrobry II Głogów (3 Liga)
Częstochowa