CHG II: DRUGI ZESPÓŁ O KROK PRZED BARAŻAMI

Już dziś Chrobry II może wywalczyć zwycięstwo w całej 4 Lidze! O godz. 17.00 początek meczu ze Spartą Grębocice.
28-05-2022 08:51
autor: ŁJ
Słowo „baraże” nabrało szczególnego znaczenia w kontekście pięknej historii, jaką piszą nasi pierwszoligowcy, ale nie można zapominać przy tym o wyczynie drugiej drużynie Chrobrego. Już dziś Pomarańczowo-Czarni mogą zapewnić sobie zwycięstwo w 4 Lidze i tym samym awans do dwumeczu barażowego o 3 Ligę! O godz. 17.00 w Grębocicach rozpocznie się ich mecz z miejscową Spartą.
 
Do końca sezonu w 4 Lidze pozostały dwie kolejki. Chrobry II jest liderem z trzema punktami przewagi nad drugim w tabeli Apisem Jędrzychowice. Nasza drużyna ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Apisem (5:1 i 4:0), więc kalkulacja jest prosta: wygrana w Grębocicach zapewni Chrobremu zwycięstwo w całej lidze i udział w barażach o awans do 3 Ligi.
 
Sparta, której trenerem jest Paweł Żmudziński, zajmuje 10 pozycję. W ostatnich trzech kolejkach nie poniosła porażki. Przed tygodniem wygrała z Górnikiem Złotoryja 2:0 po dwóch trafieniach Kamila Łętkowskiego, który nie jest jedynym byłym zawodnikiem Chrobrego. Poza nim barwy zespołu z Grębocic reprezentują mający na swoim koncie debiut w pierwszym Chrobrym m.in. Maciej Rybak, Łukasz Szuszkiewicz czy Patryk Kozłowski.
 
Sobota, 29 maja
17.00 Sparta Grębocice – Chrobry II Głogów (4 Liga)
Grębocice