ChG II: gol na wagę zwycięstwa w 90 minucie

Po bardzo emocjonującym meczu i golu Miłosza Jandziaka w 90 minucie Chrobry II pokonał Górnika Złotoryja 3:2.
26-08-2023 04:52
autor: ŁJ
Długo w tym meczu utrzymywał się remis, ale Chrobry przeważał i częściej dochodził do sytuacji. Swój napór zwiększył w drugiej połowie i w 61 minucie za sprawą Adriana Tworzydło wyszedł na prowadzenie. W 68 minucie wynik podwyższył Olaf Zygmunt, ale wtedy sytuacja wymknęła się spod kontroli. Górnik zdobył kontaktowego gola, a w 80 minucie wykorzystując rzut karny doprowadził do remisu.
 
Chrobry powalczył jednak do końca i to dosłownie, bo już w doliczonym czasie przeprowadził akcję na wagę zwycięstwa. Bohaterem został zamykający ją w polu karnym Miłosz Jandziak. Po tym zrobiło się jeszcze bardziej emocjonująco. Po czerwonych kartkach Górnik kończył w dziewięciu, a głogowianie w dziesięciu (drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Bartecki), ale najważniejsza jest trójka - czyli trzy punkty po tym trzymającym w napięciu widowisku.
 
 
CHROBRY II GŁOGÓW - GÓRNIK ZŁOTORYJA 3:2 (0:0)
1:0 Tworzydło 61
2:0 Zygmunt 68
2:1 Kłos 75
2:2 Ziółkowski 80 (k)
3:2 Jandziak 90
 
CHROBRY II: Turkiewicz - Bouagidis, Janiszewski, Jandziak, Maćkowiak, Zygmunt (90 Fryzowicz), Wojciechowski (66 Antkowiak), Grzelak, Krawiec, Tworzydło (86 Bartecki), Witczak.
 
ŻÓŁTE KARTKI (CHROBRY II): Maćkowiak, Krawiec, Bartecki.
 
CZERWONE KARTKI (CHROBRY II): Bartecki 90 (za drugą żółtą).