Chrobry II inauguruje sezon 2023/24. Na początek wyjazd

Chrobry II Głogów inauguruje sezon w 4 Lidze. W pierwszym meczu sezonu dziś o godz. 17.00 zmierzy się na wyjeździe z Baryczą Sułów.
12-08-2023 09:41
autor: ŁJ
Inna liga i nieco inny Chrobry, choć cały czas opierający się na młodzieżowcach. Różnice wynikają z odejściu kilku zawodników, których miejsce zajmą juniorzy z Akademii Piłki Nożnej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz ze składu sztabu szkoleniowego - dziś zadebiutuje bowiem duet składający się z „pierwszego” Sebastiana Górskiego oraz asystującego mu Michała Ilkowa-Gołąba.
Przygotowując się do ligi, Pomarańczowo-Czarni rozegrali trzy sparingi.
- W sparingach daliśmy szansę wszystkich zawodnikom z kadry. Taki był cel - przegląd - powiedział trener Sebastian Górski. - Dzięki temu mamy sporo odpowiedzi. Kadra została po raz kolejny odmłodzona, a okazję gry otrzymali najbardziej wyróżniający się zawodnicy z Akademii z roczników 2007, 2006 i 2005. Za nami miesiąc bardzo rzeczowej pracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zespołu, widać, że zaczyna w nim pozytywnie iskrzyć. Tydzień po tygodniu nasza dyspozycja wyraźnie idzie do góry i to cieszy.
 
Sparingi Chrobrego II:

Chrobry II Głogów - Carina Gubin 2:7 (1:1)
Bramki: Zygmunt, Ozimek.

Chrobry II Głogów - Polonia Świdnica 2:3 (0:0)
Bramki: Wojciechowski, Ozimek.

Chrobry II Głogów - Górnik Złotoryja 4:3 (2:0)
Bramki: Wojciechowski, Grzelak, Wysoczański.
- Naszym głównym celem jest rozwój zawodników i zespołu - dodaje S. Górski. - Na tym przede wszystkim się skupiamy, bo taka jest rola drugiej drużyny. Oczywiście mamy swoje ambicje i chcemy wygrywać. Powtórzę to, co słyszę od zespołu: „dawać już tę ligę”.
 
Poza Michałem Ilkowem-Gołąbem, który zastąpił do tej pory będącego asystentem Sebastiana Górskiego Tomasza Trznadla, sztab szkoleniowy pozostał bez zmian. Kierownikiem jest Marcin Marciszak, a fizjoterapeutą Mikołaj Stańczak.
 
 
Sobota, 12 sierpnia
17.00 Barycz Sułów - Chrobry II Głogów (4 Liga Dolnośląska)
Sułów