Chrobry awansował do CLJ U-17!

2:2 w Głogowie, a w rewanżu w Gorzowie 1:1 i 5:6 w rzutach karnych. Chrobry U-17 pokonał Stilon Gorzów i ma CLJ!
25-06-2022 03:57
autor: ŁJ
Co za sezon! Baraże o awans do Ekstraklasy, awans do 3 Ligi, Centralna Liga Juniorów U-15 i teraz CLJ U-17! Juniorzy Chrobrego stawiają kropkę nad „i” na koniec edycji 2021/22 i po niebywałym meczu ze Stilonem Gorzów awansują do najwyższej ligi! Decydowały dopiero rzuty karne.
 
W środę w pierwszym spotkaniu barażowym Chrobry już po kwadransie przegrywał 0:2 i musiał naprawiać sytuację, co zresztą zrobił doprowadzając do remisu 2:2. Rewanż w Gorzowie to niemal kopiuj-wklej. Od 2 minuty to rywale byli na prowadzeniu. Tym razem jednak Pomarańczowo-Czarni dłużej potrzymali w emocjach. O ile wcześniej jeszcze przed 60 minutą doprowadzili do remisu, o tyle w Gorzowie mimo narzuconego tempa w chęci odrobienia straty wyrównujący gol padł dopiero w… doliczonym czasie gry. Zdobył go wówczas Szymon Sikora, dokumentując determinację oraz wiarę całego zespołu.
 
Wszystkie emocje przeniosły się na dogrywkę, a skoro ona niczego nie rozstrzygnęła to zespoły czekał konkurs rzutów karnych. W końcówce bardzo dobrze w bramce spisał się Tomasz Turkiewicz, broniąc jedenastkę, a w ofensywie wykorzystujący karnego Jakub Łoziński - Chrobry miał 6:5 w karnych i tym samym upragniony awans do CLJ.
 
- Scenariusz meczu był podobny do tego w Głogowie - mówił trener Jakub Wolny. - Szybko straciliśmy bramkę, ale od dwudziestej, dwudziestej piątej minuty posiadaliśmy wyraźniejszą przewagę, mając przy tym dużo niestety niewykorzystanych sytuacji. Ten napór był wyraźny, ale do końca musieliśmy się denerwować. Praktycznie w ostatniej akcji meczu Szymon Sikora zdobył wyrównującą bramkę. Ostatniej, bo sędzia już nie wznowił spotkania. W dogrywce oba zespoły miały po jednej sytuacji, lecz wobec pogody lepszej do wyjazdu nad morze a nie gry w piłkę było widać, że czekają na karne. Zawodnicy wykazali się ogromnym serduchem i ambicją, bo wytrzymali trudy gry w tak ciężkich warunkach, takich samych zarówno w jednym, jak i drugim meczu. Należy ich pochwalić za grę, to jasne, ale przede wszystkim za taką wolę walki. Spięliśmy klamrą ten bardzo dobry dla klubu sezon. 
 
Gratulujemy całej drużynie, w tym trenerom Jakubowi Wolnemu oraz Pawłowi Rząsie. Nowy sezon klubowa młodzież po raz pierwszy w historii zacznie w dwóch najwyższych ligach juniorskich: CLJ U-15 i CLJ U-17.