Derbowa przystawka w niedzielę

W sobotę 30 września derby w Fortuna 1 Lidze, ale wcześniej „małe derby”. W niedzielę o godz. 11.00 Chrobry II zagra z Miedzią II Legnica.
23-09-2023 10:30
autor: ŁJ
Po siedmiu kolejkach Koleje Dolnośląskie 4 Ligi rywal Chrobrego jest na 5 miejscu i ma za sobą dobrą serię. W meczach kolejek 2-6 nie poniósł ani jednej porażki, dodatkowo z okręgowego Pucharu Polski eliminując Spartę Grębocice po efektownym zwycięstwie 11:0. Przegrał dopiero przed tygodniem, ale z niepokonanym cały czas liderem - Słowianiniem Wolibórz, z którym zresztą w pewnym momencie prowadził jedną bramką.
 
Oba zespoły rywalizowały ze sobą już w poprzednim sezonie w 3 Lidze (Chrobry wygrał 1:0, w rewanżu Miedź 3:0). Są jednak nieco inaczej zbudowane. Kadra legniczan jest bardziej doświadczona, co zapewnia obecność w niej takich piłkarzy, jak Marcina Garucha czy Szymona Skrzypczaka. Pod tym względem ciekawym tłem jest rywalizacja Marcina Garucha z drugim trenerem w ekipie Chrobrego II Michałem Ilkowem-Gołąbem. Obaj zawodnicy grali ze sobą w jednych barwach, przeciwko sobie w derbach, nawet tych małych z udziałem drugich zespołów, teraz po raz pierwszy zrobią to w innych rolach.
 
Chrobry II do weekendowej kolejki przystąpił z 11 pozycji. Do Miedzi II traci 4 punkty.
 
Niedziela, 24 września
11.00 Chrobry II Głogów - Miedź II Legnica (Koleje Dolnośląskie 4 Liga)
Głogów, II płyta