Debiutanckie występy i bramki w pierwszym zespole

Pierwszoligowy Chrobry wygrywa sparing 7:1, a dwóch młodych zawodników - Natan Malczuk i Adrian Tworzydło - w debiucie zdobywa bramkę.
19-01-2023 10:48
autor: ŁJ
Od początku przygotowań z pierwszym zespołem Chrobrego trenuje jeszcze więcej naszych młodych piłkarzy z Akademii Piłki Nożnej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Do Miłosza Jóźwiaka, Eryka Pieczarki, Bartka Szafera, Alberta Zarównego i Maksyma Iwanowicza dołączyli Szymon Bartlewicz, Natan Malczuk oraz Adrian Tworzydło. Trener Marek Gołębiewski dał szansę całej grupie w środowym sparingu z Błękitnymi Stargard, który Pomarańczowo-Czarni wygrali 7:1.
 
Ten występ szczególnie dobrze będą wspominać Natan Malczuk z Adrianem Tworzydło, którzy wpisali się na listę strzelców, w ten sposób w debiucie zdobywając debiutanckie bramki.
 
- Nie bez kozery wzięliśmy do kadry tych uzdolnionych chłopaków z rocznika 2005. Mamy drugi zespół w trzeciej lidze, a to jest dobry poziom do ogrywania. Tworzydło czy Bartlewicz to chłopcy tam grający i to dobry czas, żeby ich sprawdzić. A Pieczarka, Jóźwiak, Iwanowicz, Zarówny czy Szafer w bramce - oni wszyscy są w szerokiej kadrze i mają szansę na grę, a to zależy od nich. W środę zdali egzamin, bo dobrze wypadli na tle dobrego rywala - podsumował trener Marek Gołębiewski.
CHROBRY GŁOGÓW - BŁĘKITNI STARGARD 7:1 (3:0)
1:0 Wojtyra 9
2:0 Wojtyra 33
3:0 Malczuk 23
4:0 Wolsztyński 54
4:1 Lis 59
5:1 Wolsztyński 70
6:1 Steblecki 81
7:1 Tworzydło 85
 
CHROBRY (I POŁOWA): Szafer – Bogusz, Malczuk, Bougaidis, Hanc, Mucha, testowany 1, Jóźwiak, Bartlewicz, Machaj, Wojtyra. 
 
CHROBRY (II POŁOWA): Testowany 2 – Cieślicki (52 Bartlewicz), Iwanowicz, Zarówny, Górski S., Kolenc, Pieczarka, Górski J., Steblecki, Tworzydło, Wolsztyński.