U-19: awans Chrobrego do Makroregionalnej Ligi Juniorów

Na kolejkę przed końcem Chrobry U-19 Głogów wygrał jesienne zmagania w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów i awansował do Makroregionalnej Ligi Juniorów U-19.
14-11-2022 02:10
autor: ŁJ
Awans na poziom wyżej Pomarańczowo-Czarni zapewnili sobie dwunastoma zwycięstwami na czternaście dotychczasowych kolejek. Tylko dwa razy stracili punkty remisując i przegrywając, ich bilans bramkowy robi wrażenie i wynosi 78:11, a wobec tego wszystkiego z sześciopunktową i wyższą przewagą nad innymi są pewni awansu.
Wiosną przyszłego roku zagrają w Makroregionalnej Lidze Juniorów U-19, czyli poziom wyżej z uwagi na udział klubów z czterech województw: nie tylko dolnośląskiego, ale też lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Rywalami głogowian będą m.in. GKS Katowice, Stilon Gorzów czy Odra Opole.
 
W weekend Chrobry wygrał w Bolesławcu 6:1, a bramki w tym spotkaniu zdobyli Filip Młodożeniec, Szczepan Mazurek, Wiktor Dobrzański, Kajetan Pawłowski i dwie Krzysztof Giertych. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz, w sobotę 19 listopada z Polonią-Stalą Świdnica w Głogowie, ale będzie on już tylko okazją do dobrego podsumowania bardzo dobrej rundy juniorów Chrobrego.
 
Gratulujemy wszystkim piłkarzom i trenerom Grzegorzowi Nowakowi oraz Jakubowi Wolnemu.