Baza na os. Piastów zostanie rozbudowana

Chrobry Głogów otrzymał dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł z programu Sportowa Polska 2022 na rozbudowę bazy treningowej na os. Piastów Śl.
24-02-2023 10:10
autor: Chrobry Głogów S.A.
Nowe boisko naturalne o wymiarach 62x100m. Do tego boisko typu „Orlik”ze sztuczną trawą o wymiarach 30x62m. Oba oświetlone. Ponadto miejsca parkingowe i trybuny. To plany modernizacji Centrum Treningowego Piastów. Chrobry Głogów S.A. uzyskał dofinansowanie w wysokości 2,5mln zł z programu Sportowa Polska 2022 na przeprowadzenie prac.
 
W ramach modernizacji powstaną dwa nowe boiska. Jedno trawiaste, o wymiarach 62x100m, które pozwoli na treningi, mecze drużyn młodzieżowych Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów oraz na rozgrywanie meczów III ligi kobiet, w której gra drużyna Chrobrego. Będzie oświetlone z 6 masztów na poziomie 200lux, co umożliwi organizację meczów wieczorami. Ponadto pod całą powierzchnią zamontowany będzie system drenażu oraz automatyczne zraszacze, które pobierać będą wodę ze zbiornika retencyjnego. Przy boisku powstanie trybuna na 116 osób i ławki rezerwowych.
 
Drugie będzie boisko typu „Orlik” ze sztuczną trawą. 4 maszty oświetlą je na poziomie 75lux. Będzie posiadało system drenażu oraz piłkochwyty wokół. Przy boisku powstanie trybuna na 52 osoby. Trzecim nowym elementem w Centrum Treningowym Piastów będzie parking  na 20 aut wraz ze stojakami na rowery i chodnikami.
 
Najważniejszą zmianą, jaką wprowadzi modernizacja, będzie obrócenie boiska naturalnego o 90* względem jego obecnego położenia. Zniknie stara trybuna i wał, na którym się obecnie znajduje. Jej usunięcie pozwoli zmieścić pole gry, które będzie w stanie uzyskać licencję na rozgrywki III ligi Kobiet.
 
Z Centrum Treningowego Piastów po modernizacji będzie korzystać ponad 700 piłkarzy, którzy trenują w drużynach Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów. Będą trenować oraz rozgrywać mecze ligowe na nowej nawierzchni.
 
Wykonanie przebudowy zakończy proces, który miał 3 etapy. Pierwszym była budowa budynku piłkarskiego, drugim powstanie boiska rozgrzewkowego z naturalną nawierzchnią i zbiornika retencyjnego, a trzeci to budowa nowych boisk.
 
Prace są planowane na lata 2023 i 2024. Chrobry Głogów S.A. chce, aby inwestycja rozpoczęła się w 1 półroczu 2023 roku.