Akademia Piłki Nożnej Chrobrego Głogów S.A. jest kontynuatorem tradycji w zakresie piłki nożnej profesjonalnej i młodzieżowej zapoczątkowanej przez MZKS Chrobry. Skupia przy sobie dzieci i młodzież do wieku trampkarza, przygotowując poszczególne grupy do najpierw juniorskiej, a następnie dorosłej piłki.

 

CZYM JEST AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ?

Akademia Piłki Nożnej Chrobrego Głogów S.A. jest kontynuatorem tradycji w zakresie piłki nożnej profesjonalnej i młodzieżowej zapoczątkowanej przez MZKS Chrobry. Skupia przy sobie dzieci i młodzież do wieku trampkarza, przygotowując poszczególne grupy do najpierw juniorskiej, a następnie dorosłej piłki. To początkowo zabawa, która stopniowo przeistacza się w pasję, mogącą stać się pomysłem na dorosłe życie.
Obecność w APN uczy poszanowania tradycji i przywiązania do klubu i jego barw, ciężkie treningi charakteru, wspólne występy w jednej drużynie w walce o ligowe punkty partnerstwa i współpracy w grupie, a rywalizacja szacunku do przeciwnika.
Naszym nadrzędnym celem jest dbanie o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, wychowanie w duchu sportowej rywalizacji, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz edukacja z zakresu historii i tradycji głogowskiej piłki nożnej.
Adepci naszej Akademii będą mieli kontakt z piłkarzami pierwszego zespołu Chrobrego. Od swoich boiskowych wzorców będą się uczyć piłkarstwa.
Akademia dużą wagę przywiązuje do aspektów wychowawczych i szkolnych trenujących w APN chłopców. Dąży do tego i wymaga, by sukcesy sportowe szły w parze z odpowiednią postawą w szkole i osiąganymi tam wynikami w nauce.

 

CO OFERUJE AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ?

  • Dostęp do najlepszej bazy treningowej w regionie. To kilka godzin tygodniowo treningów na boiskach (z naturalną nawierzchnią i oświetlonym ze sztuczną nawierzchnią), w hali oraz na basenie wraz z dostępem do rehabilitacyjnych zabiegów i odnowy biologicznej.
  • Zajęcia z wykwalifikowaną kadrą trenerską. To jedenastu prowadzących zajęcia trenerów o różnych kwalifikacjach: posiadających uprawnienia instruktora piłki nożnej bądź trenera II klasy.
  • Urozmaicone treningi dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, już od 5 roku życia. Poza standardowymi jednostkami treningowymi, szkoleniowcy klubu prowadzą zajęcia indywidualne oraz z koordynacji ruchowej.
  • Występy w najlepszych ligach danego rocznika na Dolnym Śląsku: Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy i Dolnośląskiej Lidze Młodzików.
  • Opieka i transport w przypadku rozgrywanych poza Głogowem meczów ligowych.